Zavrieť

Porady

instalacia XP pod VISTOU

NEMOzem nainstalovat XP na noebooku s predinstalovanou VISTOU. Bootovacie zariadenie mam nastavene na dvd mechaniku,, no stale nic. Pomozte prosiiimmm
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Pod VISTOU Ti asi nebude fungovať žiadna inštalácia. Hovorím z vlastnej skúsenosti - mala som počítač s Vistou (zdarma) ale nič nefungovalo, všetko padalo. Vistu sme odinštalovali a bolo po probléme.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    wagner Pozri príspevok
    Pod VISTOU Ti asi nebude fungovať žiadna inštalácia. Hovorím z vlastnej skúsenosti - mala som počítač s Vistou (zdarma) ale nič nefungovalo, všetko padalo. Vistu sme odinštalovali a bolo po probléme.
    ... a nainštalovali starý dobrý XP

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Lydka R Pozri príspevok
    ... a nainštalovali starý dobrý XP
    Podobne sme uvažovali v čase príchodu XPčka
    Len vtedy tá veta znela (napríklad):
    ... a nainštalovali starú dobrú 95ku

    O koľko mesiacov (alebo rokov) napíšeme:
    ... a nainštalovali starú dobrú Vistu?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    deadmanalive Pozri príspevok
    NEMOzem nainstalovat XP na noebooku s predinstalovanou VISTOU. Bootovacie zariadenie mam nastavene na dvd mechaniku,, no stale nic. Pomozte prosiiimmm
    Nie celkom chápem otázku. Chceš nainštalovať namiesto novšej Visty starší Windows XP, alebo chceš mať na notebooku dva operačné systémy?

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    Táto téma tu už bola - XP vs. Vista.......

    Pokiaľ ti to nejde - a potrebujes spustat len niektoré programy pod XP - skus nainstalovat normalne do PC - program "Virtual PC" - pod ním nainštaluješ XP.........a pracuješ ako obyčajne...
    netvrdim že je to najlepšie riešenie, no da sa a funguje.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Tak to budeš musieť najprv nahodiť XP-čko a potom Vistu...

    A zagugli chlapče...na túto tému máš tisícky stránok

    Jeden z nich :
    http://forum.zive.sk/viewtopic.php?p=1152059

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    hej daj si pozor ak na Mrkvosoftacky OS nainstalujes starsiu verziu zrusi ti to boot loader a ten povodny v tvojom pripade Vista ti nepojde...

    pred 4 hodinami som sa pozabudol a podarilo sa mi to tak to uz 2 hodky napravam...

    ma niekto nejaku radu? pretoze original mrkvosoftacke rady nefunguju a BCDedit mi nejde neviem preco nainstalovat

    Hriagyel je offline (nepripojený) Hriagyel

    Hriagyel
    Mam na prenosnom pocitaci v Holandsku Vistu Home a velmi ma nahnevala
    nechcem sa vyjadrovat skaredo,dost vela programov vobec pod vistou nebezi a ani on line TV sa mi nepodarilo spojazdnit preto som sa rozhodol naistalovat XP tak ze som najprv rozdelil disk pomocou Paragon Partition Manageru 8.5
    a z cd som potom instaloval XP na d:\ samozrejme ze vistu mi uz nebootovalo
    pomocou cd Vista home som opravil vistu potom som stratil xp ale s
    easy bcd v 1.52 spustenym pod vistou (pod xp mi nefungoval) som pridal dalsi system XP no a je to pri starte mam moznost volby Vista alebo Xp a ani to nebolelo.

    instalacia XP pod VISTOU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.