Zavrieť

Porady

výdaj tovaru skôr ako nákup

ahojte poradaci,
potrebavala by som poradit. Mam zivnostnika ktory nakupuje a predava tovar. Nakolko ma nadstandardne vztahy s dodavatelmi, stalo sa to ze si zobral tovar, ktory predal a dodal svojmu odberatelovi v 10 mesiaci, kedy si urcite odberatel uznal DPH ale vyfakturovali mu to az v 11. mesiaci, cize aj datum dodania je v 11. mesiaci. Mna teraz nechce pustit vyfakturovat skor ako som uskutocnila nakup a tym padom mi vsetky vystavene faktury prechadzaju az do 11. mesiaca. On je stvtrocným platcom DPH, ale co odberatelia? Ja im predsa nemozem teraz poslat opravenu fakturu s uplne inymi datumami. Oni totiz dostali faktury vystavene v exceli a ja ich teraz nahadzujem do programu. Poraditemi ako to urobit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aký program používaš?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    nikitaf1 Pozri príspevok
    ahojte poradaci,
    potrebavala by som poradit. Mam zivnostnika ktory nakupuje a predava tovar. Nakolko ma nadstandardne vztahy s dodavatelmi, stalo sa to ze si zobral tovar, ktory predal a dodal svojmu odberatelovi v 10 mesiaci, kedy si urcite odberatel uznal DPH ale vyfakturovali mu to az v 11. mesiaci, cize aj datum dodania je v 11. mesiaci. Mna teraz nechce pustit vyfakturovat skor ako som uskutocnila nakup a tym padom mi vsetky vystavene faktury prechadzaju az do 11. mesiaca. On je stvtrocným platcom DPH, ale co odberatelia? Ja im predsa nemozem teraz poslat opravenu fakturu s uplne inymi datumami. Oni totiz dostali faktury vystavene v exceli a ja ich teraz nahadzujem do programu. Poraditemi ako to urobit?
    Je určite dátum dodania tiež v 11. mesiaci? Platiteľ má totiž podľa §71 Zákona o DPH 15 dní od vzniku daňovej povinnosti na vyhotovenie fa.

    nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

    nikitaf1
    to ja viem, ale ked mu tovar dodali 26.10.2007 a faktura je 2.11.2007 je to z tohto pohladu ok. No nic, treba aby mu potvrdili spatne dodacie listy k datumom dodania... zbytocne mi to len komplikuje robotu

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Dátum dodania to je aj dátum zdaniteľného plnenia, nie ?

    Dátum vystavenia faktúry je dátumom len vystavenia toho dokladu...

    Asik nejak ja nechápem tvojej otázočke

    Prečo mu majú potvrdzovať dodáky ?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    K par. 71, 19...ešte niečo navyše:
    § 75
    Vyhotovenie faktúry

    (1) Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby rovnakého druhu alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca; platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.

    výdaj tovaru skôr ako nákup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.