Zavrieť

Porady

rosia sa nám eurookná

ahojte. do novostavby sme si kúpili eurookná. zhruba po roku sme sa nasťahovali a od vtedy sa nám každú zimu okná rosia (už 5 rokov). vlhkosť v dome máme 50-60%. potrebovala by som len poradiť, či je tá vlhkosť vysoká a teda problém je tam, alebo to bude zlou kvalitou okien. ďakujem za rady.
Usporiadat
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
ahoj. dala som vyhľadávať vlhkosť v dome, a našla som, že "Zdravotní experti doporučujú, že zdravá relatívna vlhkosť pre domov by mala byť medzi 40 a 60% RH." Takže ste v norme. Pokiaľ ide o tie okná, moja kamarátka robí vo firme s oknami a hneď ako sme si dali vymeniť okná, ma upozornila, že ak sa nám budú rosiť, tak máme zlé okná. U nás ale išlo o plastové okná, neviem, či pri drevených je to inak. To je všetko, čo o tom viem. Na základe toho by som ja bola išla už dávno reklamovať, a ak je to stále v záruke, tak aj teraz. Pekný zvyšok dňa!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Máte žalúzie?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

katkapekly Pozri príspevok
ahoj. dala som vyhľadávať vlhkosť v dome, a našla som, že "Zdravotní experti doporučujú, že zdravá relatívna vlhkosť pre domov by mala byť medzi 40 a 60% RH." Takže ste v norme. Pokiaľ ide o tie okná, moja kamarátka robí vo firme s oknami a hneď ako sme si dali vymeniť okná, ma upozornila, že ak sa nám budú rosiť, tak máme zlé okná.
Nie je to pravda
U nás ale išlo o plastové okná, neviem, či pri drevených je to inak. To je všetko, čo o tom viem. Na základe toho by som ja bola išla už dávno reklamovať, a ak je to stále v záruke, tak aj teraz. Pekný zvyšok dňa!
Základné princípy fyziky to vysvetľujú...
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
až teraz keď som si pričítala tie červené písmenká, mi došlo, že ja som mala na mysli rosenie zvnútra - akože medzi sklami - o tom hovorila tá moja kamarátka. tak sa ospravedlňujem že som zavádzala. Ale napokon neviem, kde sa im tie okná rosia
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Rosenie okien je prirodzeny fyzikalny jav, ktory zavisi na relativnej vlhkosti, na teplote vnutorneho prostredia , vonkajsiej teplote a teplote rosneho bodu v mieste styku zasklievacej listy a distancneho ramika.Tato teplota rosneho bodu sa da posunut smerom vyssie teplym ramikom a vzdialenostou medzi distancnym ramikom a zasklievacou listou, ktora musi byt vacsia, ako 2mm. Teplotu rosneho bodu je mozne znizit znizenim relativnej teploty, cim ale dochadza k zmene - znizeniu tepelnej pohody, alebo zvysenim vnutornej teploty, co predstavuje narast nakladov na vykurovanie o 7 % na kazdy zvyseny stupen. Taktiez moze ist o stratu argonu, alebo kryptonu medzi sklami.
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

aj nam sa rosia ale plastove okna z vnutornej strany (nie medzi sklami) rano je voda aj na parapete, mam pocit, ze parapet(dreveny) zacne hnit, zaujímavy postreh je s tou reklmaciou, len neviem, ci by to firma Celiga z nitry uznala
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Plastové okná sa mne osobne zarosia iba vtedy, ak mám stiahnuté žalúzie /zavreté/ a napr. na noc vypnem radiátor - takže je to tej fyzike podľa mňa ako píše najag... Samozrejme, že niektoré okná môžu byť chybné ...
0 0
marymka marymka

marymka je offline (nepripojený) marymka

Podľa mňa je to len o tých vzájomných teplotách. Jedno okno mám plastové a ako sa vonku začalo ochladzovať začali mi po vnútorných sklách stekať potoky. Na starých drevených mi to nerobí tak často tie niečo nasajú aj do seba ale rosia sa aj vo vnútri. A to som si myslela že je to výhra mať plastové okná.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mám tzv. francúzske okná (až po zem) z plastu, a k tomu podľahové kúrenie. A tento problém s rosením vôbec nepoznám. Moji rodičia zase v paneláku vymenili staré za plastové. Rosili sa iba dovtedy kým sa panelák nezateplil.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
My mame zatepleny panelak, nove plastove okna a okna sa nam tiez rosia z vnutornej strany. Ak susim pradlo v ten den/vecer v byte <nemam na vyber> voda z okien steka na parapety a obcas sa v noci zobudim na kvapkanie vody na parkety. Tiez si s tym neviem rady, pricom byt nie je nas a teplotu v byte nemozem znizit kvoli babatku.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vetraj v krátkych intervaloch. Odstav kúrenie, otvor okno... vzduch musí cirkulovať. Vlhký vzduch musíš len vymeniť, lebo na kúrení sa nedoplatíš. Teplý vzduch ide hore... staré fyzikálne pravidlo, teda vymeň vetraním vzduch v miestnosti. Zavri okno, nastav potrebnú teplotu. A v prípadne niekoľkokrát denne opakuj.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

ďakujem za odpovede. zrejme to fakt bude len tou fyzikou. akurát zisťujem, že ako vonku trošku stúpla teplota, aj okná sa menej rosia. najlepšie by bolo asi fakt to vetranie... vyskúšame. ešte raz vďaka.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

V prilohe davam k dispozicii zavislost kondenzacie vody v zavislosti na vlhkosti vzduchu a teplote rosneho bodu. Pomoze k pochopeniu problemu.
Zaver: Ak intenzivne vetrame, budeme mat v miestnosti suchy vzduch, u ktoreho nehrozi riziko kondenzacie vodnej pary, nehrozi riziko vzniku pliesni na povrchu konstrukcii. V zime je ovela vyssi tlak vo vnutri bytu o 1 030 Pa pri teplote + 20 stupnov Celzia, ako tlak vonku pri napr. -15 stupnov Celzia. Takze vodna para sa snazi pretlacit cez konstrukciu. Toto zabezpecuje technologia Illbruck 3 pri montazi plastovych okien, ktoru si vsak malokto dava z financnych dovodov.
0 0
mimusa mimusa

mimusa je offline (nepripojený) mimusa

Vetraj tak, ze ked otvoris okno sa ti z vonkajsej strany okno zarosi a kym nebude ciste tak musis vetrat, mam to odskusane trva to asi 5-8 minut, ale rychlo sa ti miestnost otepli, dolezite je vetrat rano, naobed a vecer pred spanim
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja mám tiež eurookná a predtým aj v paneláku sme mali( dvoch rozdielnych výrobcov), ale nestalo sa mi ani raz žeby sme ich mali zarosené . To je nejaké divné. A robia ti to všetky okná v byte rovnako?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Divné? Mne sa zdá normálne keď sa plastové okno alebo eurookno v zateplenom panelovom dome primerane rosí. Keď sa suší prádlo, viac kvietkov, akvárium... toto všetko má vplyv aj na rosenie okien. Skôr by som bola prekvapená, keby sa v zateplenom dome okná nerosili. To by naznačovalo nekvalitnú prácu. Už len tým, že živý tvor... odparuje sa tekutina z tela. Predsa aj o tom je regulácia telesnej teploty. Potenie, vylučovanie tekutiny cez kožu. Treba si len osvojiť používanie plastových okien, resp. eurookien. V konečnom dôsledku aj priestupnosť okien sa mení. Takže čím nižší koeficient priestupnosti, tým je rosenie prirodzenejšie. Okno má držať teplotu v byte a chlad pred bytom. Je to zrozumiteľné? A vtedy je normálne rosenie z vnútornej strany okna.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tiež sa mi to zdá divné, že sa okná rosia? My máme aj eurookná drevené aj plastové, aj na prízemí aj na poschodí, ale nestáva sa nám, že by sa rosili, ani v kuchyni ani v spálni. Pekne sa zarosí vonkajšie sklo, keď otvorím okno a naozaj za 8-10 minút je suché, to značí, že vlhkosť z izby je už preč a môžem okno zavrieť.

Keď sušíte prádlo, je dobré použiť mikroventiláciu, tak to robím v sušiarni. Priznám sa, že v pri sušení prádla v sušičke už sa mi stalo, že som neotvorila mikroventiláciu a okno sa mi zvnútra zarosilo. Ale v miestnostiach, kde sa žije, to by nemalo byť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Áno, lebo vetráš. Intenzívne a krátko. Dúfam, že nedošlo k nedorozumeniu a všetci sa bavíme o zateplených domoch.
0 0
ZuzikT ZuzikT

ZuzikT je offline (nepripojený) ZuzikT

Ja mám tiež ten problém,ale len v jednej izbe.Tam vetrám aj 5 krát denne,dlho aj krátko a mám tam skôr zimu ako sucho.Skúšala som asi všetky triky s vetraním a bohužiaľ nie som úspešná.Už som rozmýšľa, že kúpim ten pohlcovač vlhkosti z reklami.Inak v celom byte je to ok a plastové okná mám už 2 roky.Tento problém sa mi objavil len túto zimu.
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Má niekto skúsenosti aj s rosením na plastových oknách s trojsklom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať