Zavrieť

Porady

Prvé povinnosti živnostníka

Aké mám povinnosti pri začiatku živnosti?? Myslím poisťovne a pod. Daňový úrad a tak. Ďakujem.
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vladino113 Pozri príspevok
Aké mám povinnosti pri začiatku živnosti?? Myslím poisťovne a pod. Daňový úrad a tak. Ďakujem.
Do 8 dní sa prihlásiš v zdravotnej poisťovni a potom budeš platiť preddavky na ZP, (vždy do 8. nasledujúci mesiac)...
Do Sociálnej poisťovne sa prihlasovať nemusíš, iba ak by si sa chcel prihlásiť na dobrovoľné platenie poistenia...
Do 30 dní sa prihlásiš na daňový úrad, kde Ti vydajú DIČ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

vladino113 Pozri príspevok
Aké mám povinnosti pri začiatku živnosti?? Myslím poisťovne a pod. Daňový úrad a tak. Ďakujem.
Po 1.10.2007 vybavuje prihlásenie živnostníka na ZP a registráciu na daňovom úrade príslušný živnostenský úrad. Zo ZP Ti príde poštou tlačivo, na ktorom oznámiš ZP výšku preddavku na zdravotné poistenie. Kartička s prideleným DIČ Ti takisto príde poštou.
V prípade, že sa rozhodneš zaregistrovať sa na SP ako doborvoľne poistená osoba, musíš tak urobiť sám - tlačivo "Registračný list FO" nájdeš na www.socpoist.sk.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Johanka Pozri príspevok
Po 1.10.2007 vybavuje prihlásenie živnostníka na ZP a registráciu na daňovom úrade príslušný živnostenský úrad. Zo ZP Ti príde poštou tlačivo, na ktorom oznámiš ZP výšku preddavku na zdravotné poistenie. Kartička s prideleným DIČ Ti takisto príde poštou.
V prípade, že sa rozhodneš zaregistrovať sa na SP ako doborvoľne poistená osoba, musíš tak urobiť sám - tlačivo "Registračný list FO" nájdeš na www.socpoist.sk.
Tiež som si myslela, že to bude takto prebiehať... Ale mám čerstvú skúsenosť s novovzniknutým SZČO, (po 1.10.2007), ktorého DÚ písomne vyzval, aby sa prišiel zaregistrovať...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hm, u nás to funguje, len to dlho trvá. ŽÚ vraj registráciu posiela najprv na DR SR a až odtiaľ na príslušný DÚ.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Johanka Pozri príspevok
Hm, u nás to funguje, len to dlho trvá. ŽÚ vraj registráciu posiela najprv na DR SR a až odtiaľ na príslušný DÚ.
Že by bol tento DU príliš iniciatívny? Tak teraz už naozaj neviem...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja by som im odpísala, že neprídem , nech napíšu na ŽÚ ...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ešte ma v tejto súvislosti napadlo, že ďalšieho klienta tiež vyzval DU na registráciu, v tomto prípade s.r.o., a dokonca výzvu z DU obdržal skôr, ako Výpis z OR...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Johanka Pozri príspevok
Ja by som im odpísala, že neprídem , nech napíšu na ŽÚ ...
Ale Johanka , Ty nevieš, že proti vetru ..., aha to len chlapci...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To som si aj ja voľakedy myslela, ale už som z toho vyrástla. Zákony vraj platia pre všetkých rovnako, tak ich dodržiavajme .
Niekedy som tiež absolútne nechápala na čo nám je Ústava ....
0 0
vladino113 vladino113

vladino113 je offline (nepripojený) vladino113

noo díkk tiež mi povedali že to vykonajú za mňa tak uvidím.Tak potom už vlastne nemám nič čo by som musel že áno?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V súvislosti s DÚ, SP a ZP nič. Ale v závislosti od predmetu činnosti, prevádzky, .... je kopec iných povinností, napr. taká hygiena ERP, .....
0 0
vladino113 vladino113

vladino113 je offline (nepripojený) vladino113

no to je v pohode som len v oblasti sprostredkovania obchodu a služieb takže žiadna prevádzka...len som úplne nový tak nemám skúsenosti. vieš mi poradiť nejaký sw na knihu jázd?
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

vladino113 Pozri príspevok
no to je v pohode som len v oblasti sprostredkovania obchodu a služieb takže žiadna prevádzka...len som úplne nový tak nemám skúsenosti. vieš mi poradiť nejaký sw na knihu jázd?
v teme Kniha jázd máš KJ v exceli
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako je to s prihlasovaním SZČO, ktorá začala podnikať na základe sprostredkovateľskej zmluvy? Nemá živnostenský list.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Moja otazka je trochu mimo temu - v r. 1995 som si zalozila zivnost, ale som nepodnikala. A myslim, ze som ani nedostala DICO, mam len ICO.
Teraz podnikat chcem. Musim mat aj DICO, aj ked nie som platca DPH? Dakujem za odpoved.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bonita Pozri príspevok
Moja otazka je trochu mimo temu - v r. 1995 som si zalozila zivnost, ale som nepodnikala. A myslim, ze som ani nedostala DICO, mam len ICO.
Teraz podnikat chcem. Musim mat aj DICO, aj ked nie som platca DPH? Dakujem za odpoved.
AK nemáš DIČ tak si porušila zákon. A porušuješ už pekných 13 rokov, aj keď nepodnikáš. Totiž povinnosťou živnostníka - szčo je do 15 dni od vzniku oprávnenia podnikať registrovať sa na DÚ.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

...a doplním Zoleeho....DIČ Ti DÚ vygeneroval, ale ak si nepodal "registráciu" na DÚ , tak Ti nevystavili ani kartičku DIČ a urobia tak až keď sa prídeš zaregistrovať.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Tak ho asi mam, len som sa odvtedy stahovala, takze neviem kde. No asi budem musiet zajst na DU a poriesit to. Dik za odpoved.
0 0
Calo Calo

Calo je offline (nepripojený) Calo

Poradí mi niekto? neviem ako to tu funguje presne... tak to dam sem... Som zivnostnikom od 12.8.2007 a chcel by som sa opytat, podla zakona som oslobodeny na jeden rok... na zivnost nic neprevadzkujem a odvody a tak plati za mna zamestnavatel... chcem sa spytat ci teraz co treba zaplatit to zdravotne, tyka sa to aj mna? proste co si musim teda platit ja sam a na co si dat pozor...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Calo Pozri príspevok
Poradí mi niekto? neviem ako to tu funguje presne... tak to dam sem... Som zivnostnikom od 12.8.2007 a chcel by som sa opytat, podla zakona som oslobodeny na jeden rok... na zivnost nic neprevadzkujem a odvody a tak plati za mna zamestnavatel... chcem sa spytat ci teraz co treba zaplatit to zdravotne, tyka sa to aj mna? proste co si musim teda platit ja sam a na co si dat pozor...

Do ZP si povinný urobiť ročné zúčtovanie, nakoľko si bol v roku 2007 SZČO. Do SP musíš poslať výpis z daňového priznania, ale keďže si nemal žiadny príjem ako SZČO, nestaneš sa povinným platcom odvodov do SP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať