Zavrieť

Porady

zmena evidencie v SP

pekný pracovný deň vám prajem, chcela by som sa opýtať, SZČO prišlo zo soc.poisť., že na základe živ.listu si má vypísať zmenu mena, lebo na ŽL mám najskôr meno a potom firmu a v SP sa zaregistroval opačne najskôr firmu a potom meno. Tak by som potrebovala čo sa vypisuje a ako v RL, hore zaškrtnem zmena a ďalej neviem ako to vypísať, poradí mi niekto, ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vypísať podľa predtlače, len nech dáva pozor na názov (má byť podľa ŽL). A uviesť od akého dátumu je tá zmena.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Takže dám len zmena a vypíšem správne meno podľa ŽL? A dátum aký je správny, keď ŽL má od r. 2004 a zle sa zaregistroval vtedy. A aj výkazy sa roky posielali s menom nie podľa ŽL ale až teraz nato prišli.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pru Pozri príspevok
    Takže dám len zmena a vypíšem správne meno podľa ŽL? A dátum aký je správny, keď ŽL má od r. 2004 a zle sa zaregistroval vtedy. A aj výkazy sa roky posielali s menom nie podľa ŽL ale až teraz nato prišli.
    Dátum zmeny je predsa keď posielaš RLFO so zmenou, tá zmena spätne asi nebude možná.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Takže môžem dať od 1.1.2008, keď to pošlem dnes alebo dnešný. A výkaz za december pošlem ešte so starým menom a až januárový správne? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pru Pozri príspevok
    Takže môžem dať od 1.1.2008, keď to pošlem dnes alebo dnešný. A výkaz za december pošlem ešte so starým menom a až januárový správne? ďakujem
    Kedže v decebri bol vedený pod starým , tak aj vo výkaze uvedieš staré.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    dík a kde by som našla na internete originál tlačivo RL červené, lebo na stránka soc.poisť. je len čiernobiele.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pru Pozri príspevok
    dík a kde by som našla na internete originál tlačivo RL červené, lebo na stránka soc.poisť. je len čiernobiele.
    Môžeš poslať aj ČB, ja posielam výlučne tie.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    V návode je písané, že pri zmene vypisujem oddiel 1, 2, 9. Takže 4 kde je adresa nemusím, ked sa mení len meno a adresa zostáva? ď

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pru Pozri príspevok
    V návode je písané, že pri zmene vypisujem oddiel 1, 2, 9. Takže 4 kde je adresa nemusím, ked sa mení len meno a adresa zostáva? ď
    Nie nemusíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.