Zavrieť

Porady

urážka nadriadeného

Ahojte. Chcel by som sa spýtať, aké možnosti ma zamestnávaťeľ, respektíve zamestnanec v prípade, že dôjde k urážke. Myslím tým slovnú urážku pred svedkami. Čo sa dá v takomto prípade robiť. Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Kuriózna situácia v dnešnej dobe. Ak ide o urážku ZĽa, nadriadeného, môže ísť o porušenie pracovnej disciplíny, ak to je v tomto dokumente uvedené. Zároveň pre oboch však môže platiť "urážka na cti, či dobrého mena" (nie som právnik ), čo sa už však netýka pracovno-právnych vzťahov.
    Skús skonkretizovať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    delonko78 Pozri príspevok
    Ahojte. Chcel by som sa spýtať, aké možnosti ma zamestnávaťeľ, respektíve zamestnanec v prípade, že dôjde k urážke. Myslím tým slovnú urážku pred svedkami. Čo sa dá v takomto prípade robiť. Ďakujem za rady.
    Čo si pod urážkou vysvetľuješ ty?

    V pracovnoprávnych vzťahoch:
    Ak podriadený urazí nadriadeného, tak ten podriadený asi dlho vo firme nepobudne. Priamo za urážku (že povie nadriadenému, že je somár) mu výpoveď asi dať nemôže. Teda môže, ale papierový dôvod bude asi iný.

    Ak urazí nadriadený podriadeného - buď ten dá výpoveď, alebo to prehltne. V každom prípade by mohli tí dvaja absolvovať školenie - Konflikt manažment.

    V ľudských vzťahoch:
    Ak niekto poškodzuje tvoju osobu urážaním, máš právo domáhať sa ochrany osobnosti podľa obč. zákonníka § 11:
    "Ochrana osobnosti
    § 11


    Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy."
    hmmmm. definuj ochranu svojej osobnosti. má ho ten dotyčný zastreliť?. Takže, ak je to urážka nadriadeného, pri zadaní dôvodu musí vymyslieť niečo iné? Sa mi to zdá akési divné, aby si zamestnanci len tak pobehovali po závode a nadávali nadriadeným.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    delonko78 Pozri príspevok
    hmmmm. definuj ochranu svojej osobnosti. má ho ten dotyčný zastreliť?. Takže, ak je to urážka nadriadeného, pri zadaní dôvodu musí vymyslieť niečo iné? Sa mi to zdá akési divné, aby si zamestnanci len tak pobehovali po závode a nadávali nadriadeným.
    Otázka znie inak. Prečo zamestnávateľ zamestnáva takého človeka? Teda ak takýto stav je už dlhodobý a nie jednorázový.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    delonko78 Pozri príspevok
    hmmmm. definuj ochranu svojej osobnosti. má ho ten dotyčný zastreliť?. Takže, ak je to urážka nadriadeného, pri zadaní dôvodu musí vymyslieť niečo iné? Sa mi to zdá akési divné, aby si zamestnanci len tak pobehovali po závode a nadávali nadriadeným.
    Myslím, že existujú aj iné páky, ako usmerniť takého zamestnanca, než je výpoveď. Napr. nepriznanie odmien, zamietnutie dovolenky v ním stanovenom termíne, nezvýšenie mzdy, písomné napomenutie, ...

    Ale nemá význam písať tu všeobecne, lepšie by bolo, keby si uviedol, o čo konkrétne ide. Inak môžeme založiť samostatnú tému o neprispôsobivých a arogantných zamestnancoch.
    ide o to, ake su moznosti v takomto pripade. ak zamestnanec verejne urazi nadriadeneho, pripadne sa mu vyhraza urazom. co v takom pripade?
    no ale problem je v tom, ze je to telefonicky. cize nepreukazatelne. co sa tyka nadavok a urazania, na to svedkovia su.

    urážka nadriadeného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.