Zavrieť

Porady

Prosím o pomoc pri účtovaní

Dobrý den, prosím o poradenie :

  1. Zamestnanec platil platobnou kartou PHM, ale stratil doklad o nákupe PHM, objavili sme to iba na výpise z banky, mám to účtovať ako repre náklad?
  2. Osobný automobil firma kúpila na lízing, ale majiteľ firmu predal ako celok, ako to mám zaúčtovať do nákladov ?
  3. Ako zaúčtovať faktoring ? Firma postúpila pohľadávku banke, banka zaplatila 80% firme, ale nevymohla pohľadávku. Teraz chce banka zálohu vrátiť . Ako postupovať pri zaúčtovaní a ked zároveň poskytnutých 80% firma na účte už nemá ?
Dakujem vopred za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuna111 Pozri príspevok
    Dobrý den, prosím o poradenie :
    1. Zamestnanec platil platobnou kartou PHM, ale stratil doklad o nákupe PHM, objavili sme to iba na výpise z banky, mám to účtovať ako repre náklad? Účtoval by som to ako pohľadávku voči zamestnancovi, na účet 335, a zosobnil by som to. Veď vám vznikla škoda, nemôžeš si náklad a ani DPH ak si platiteľom.
    2. Osobný automobil firma kúpila na lízing, ale majiteľ firmu predal ako celok, ako to mám zaúčtovať do nákladov ? Predpokladám, že sa jedná o sro, ak otázka je v podvojnom účtovníctve, v tom prípade pri predaji "firmy ako celku" nič sa nedeje. Totiž on mohol predať iba svoj majetkový podiel v spoločnosti. Tento predaj ide mimo firmy, a v účtovníctve sa to objaví jedina na účte 411 analytika, kde sa preúčtuje podiel na nového spoločníka.
    3. Ako zaúčtovať faktoring ? Firma postúpila pohľadávku banke, banka zaplatila 80% firme, ale nevymohla pohľadávku. Teraz chce banka zálohu vrátiť . Ako postupovať pri zaúčtovaní a ked zároveň poskytnutých 80% firma na účte už nemá ? Toto neviem.
    Dakujem vopred za odpoved
    ................................

    Prosím o pomoc pri účtovaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.