Zavrieť

Porady

Mám správne vypočítany zisk?

pekný deň
Síce už rok pracujem s podvojným účtovníctvom ale stále mám veľa otázok s ktorými si neviem rady.
Konateľ odomňa chce aby som mu povedala aký máme zisk. Mne stále program vyhadzuje 3 000 000,- Sk ale reálne tolko ani zďaleka nemáme na účte ani v pokladni. Z čoho sa teda počíta zisk? Môžem to mať správne?
lebo tem zisk sa môže rozdeliť medzi konateľov, nie? A čo si rozdelia keď peniaze su na účtoch není?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    berry Pozri príspevok
    pekný deň
    Síce už rok pracujem s podvojným účtovníctvom ale stále mám veľa otázok s ktorými si neviem rady.
    Konateľ odomňa chce aby som mu povedala aký máme zisk. Mne stále program vyhadzuje 3 000 000,- Sk ale reálne tolko ani zďaleka nemáme na účte ani v pokladni. Z čoho sa teda počíta zisk? Môžem to mať správne?
    lebo tem zisk sa môže rozdeliť medzi konateľov, nie? A čo si rozdelia keď peniaze su na účtoch není?
    Ďakujem
    Zisk pred zdanením = rozdiel účtov triedy 6 mínus tr. 5.
    Toto číslo treba upraviť v daňovom priznaní o pripočítateľné a odpočítateľné položky z hľadiska zákona o dani z príjmov.
    Zistíš základ dane, z ktorého vypočítaš 19 % daň z príjmu a zaúčtuješ na účet 591/341, t.j. daň ti zníži zisk - toto číslo voláme "zisk po zdanení" a to je to čo sa rozdeľuje po schválení účtovnej závierky - ale nielen medzi spoločníkov, napr. treba tvoriť aj RF ak ešte nedosiahol predpísanú výšku; a iné.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zisk je jedna vec a kde je v účto - to ako účtovník musíš vedieť povedať.
    Peniaze sa míňajú - sú ukryté v zásobách, dlhodobom majetku, pohľadávkach.
    Ak firma nie je v predlžení, tak tie peniaze sú reálne. Okrem banky a pokladne pozri kolko máš na pohľadávkach, odpočítaj záväzky - to sú reálne peniaze v krátkej budúcnosti.
    A ZISK uvažuj po zdanení - až ten si budú rozdeľovať.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    berry Pozri príspevok
    pekný deň
    Síce už rok pracujem s podvojným účtovníctvom ale stále mám veľa otázok s ktorými si neviem rady.
    Konateľ odomňa chce aby som mu povedala aký máme zisk. Mne stále program vyhadzuje 3 000 000,- Sk ale reálne tolko ani zďaleka nemáme na účte ani v pokladni. Z čoho sa teda počíta zisk? Môžem to mať správne?
    lebo tem zisk sa môže rozdeliť medzi konateľov, nie? A čo si rozdelia keď peniaze su na účtoch není?
    Ďakujem
    Jedna vec je rozdelenie zisku a druhá výplata podielov na zisku. Vyplatiť sa samozrejme môže len toľko, koľko je voľných finančných zdrojov (účet +pokladňa).
    Kde sú peniaze ? napr. vysoké skladové zásoby tovaru, alebo investovanie do dlhodobého majetku a ďalšie - prelúskaj si súvahu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je urobené "zúčtovanie zásob" na konci účtovného obdobia do 5 triedy? Je urobený daňový odpis IM? Je zaevidovaná mzda za 12 mesiac do nákladov? Aký je celkový obrat firmy? Je naozaj reálny zisk 3.000.000,- Sk? Alebo prišlo k účtovnej chybe? To je len zopár otázok.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    berry Pozri príspevok
    pekný deň
    Síce už rok pracujem s podvojným účtovníctvom ale stále mám veľa otázok s ktorými si neviem rady.
    ...... ale reálne tolko ani zďaleka nemáme na účte ani v pokladni. ..... Z čoho sa teda počíta zisk? Môžem to mať správne?
    zalezi na celkovych obratoch, iste su firmy, ktore taky zisk mozu mat...

    lenze: nie je nutne, aby sa zisk prejavil v penaznych prostriedkoch, moze sa prejavit v inom majetku, napr. v strojoch, tovare, v materiali na sklade, alebo: co je jedna z horsich alternativ: v tazko vymozitelnych pohladavkach ...
    moc sa nepatri, aby clovek sam propagoval svoju robotu, ale skus si urobit dve-tri hodinky casu a skus si pozriet tuto temu:
    http://www.porada.sk/t8703-svokrina-kuchyna-minikurz-pu.html


    pekny den prajem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nepropaguješ, mohlo to napadnúť aj mňa - dotyčnému by sa to zišlo ...................

    Mám správne vypočítany zisk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.