Zavrieť

Porady

Čo spraviť v roku 2oo8?

Príjemný pekný deň prajem. Mal by niekto prosím vedomosti o mojich otázkach?
Apríl/2007 som si založil voľnú živnosť, ktorú som si robil popri zamestnaní.Za rok 2007 som nevykázal žiaden zisk zo živnosti.Môžem prosím niekoho poprosiť
aby mi poradil, čo musím urobiť a čo ma čaká? Zamestnávateľ za mňa daň odvádzal.Tento rok si budem robiť daňové priznanie sám, to viem.Ale neviem, aké poplatky tento rok budem musieť platiť keď chcem v živnosti pokračovať....zdravotné....jednoducho neviem.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cerkoba Pozri príspevok
    Príjemný pekný deň prajem. Mal by niekto prosím vedomosti o mojich otázkach?
    Apríl/2007 som si založil voľnú živnosť, ktorú som si robil popri zamestnaní.Za rok 2007 som nevykázal žiaden zisk zo živnosti.Môžem prosím niekoho poprosiť
    aby mi poradil, čo musím urobiť a čo ma čaká? Zamestnávateľ za mňa daň odvádzal.Tento rok si budem robiť daňové priznanie sám, to viem.Ale neviem, aké poplatky tento rok budem musieť platiť keď chcem v živnosti pokračovať....zdravotné....jednoducho neviem.
    Ďakujem
    l. od zamestnávateľa si vypýtaš Potvrdenie o zdaniteľnej mzde

    2. do 31.3. 2008 podáš daňové priznanie typu B, do ktorého zahrnieš príjmy zo závislej činnosti - § 5 - z potvrdenia od zamestnávateľa a príjmy zo živnosti - § 6 /ak máš stratu, vykazuješ ju tiež, v ďalších rokoch si ju mô§žeš "umoriť"/

    3. do 30.6.2008 urobíš ročné zúčtovanie zdravotného poistenia /predpokladám, že si sa do 8 dní od začiatku podnikania prihlásil do zdravotnej poisťovne ako SZČO. Ak podnikáš popri zamestnaní, preddavky platiť nemusíš, mohol si si určiť vymeriavací základ 0/.

    4. do 30.6.2008 odovzdáš v sociálnej poisťovni výpis z daňového priznania. Ak tvoj príjem z podnikania /pozor tržby - nie zisk !!!/ presiahol 12-násobok min. mzdy /97200sk/ do 8.7.2008 sa prihlásiš na reg.liste FO ako povinný platiteľ odvodov do sociálnej poisťovne a do 8.8.08 zaplatíš prvú platbu poistného.

    Stačí ?

    ---------
    Veronika
    Naposledy upravil veronikasad : 03.01.08 at 08:46

    Čo spraviť v roku 2oo8?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.