Zavrieť

Porady

Zmena zo zivnosti na s.r.o. a zrusenie zivnosti

Dobry den,

uz niekolko rokov mam zriadenu zivnost, v tomto roku by som rad zrusil zivnost a zalozil s.r.o.

Chcem sa vsak spytat, ci je mozne najprv uplne zrusit zivnost a potom zriadit s.r.o.? Pytam sa preto, lebo mam pocit, ze je pri zakladani s.r.o. treba aj zivnost, ale mozno sa mylim, ale keby ano, z akych dovodov, u kazdej cinnosti, alebo je to stanovene len u niektorych typov cinnosti?

S pozdravom
Jozef Pohanka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš mať ŽL na s.r.o., takže tvoja živnosť nepomôže.

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    Mám aj ja podobný problém. Ak konateľ s.r.o. má ŽL tak to musí ponechať po celú dobu podnikania? Alebo aspoň jeden konateľ musí mať ŽL?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    andi Pozri príspevok
    Mám aj ja podobný problém. Ak konateľ s.r.o. má ŽL tak to musí ponechať po celú dobu podnikania? Alebo aspoň jeden konateľ musí mať ŽL?
    Pre s.r.o. je rozhodujúci ŽL vystavený na s.r.o. (teda nie na občana).
    Ak občan má ŽL vystavený na jeho meno, pravdepodobne mu bol vystavený pre vykonávanie živnosti (SZčO).
    Teda na občana môže byť vystavený ŽL a tento občan môže byť súčasne konateľom v s.r.o. - ale tieto 2 veci spolu nesúvisia.

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    Ďakujem. Práve o to mi išlo, lebo konateľ predtým bol SZČO a teraz s tým chce skončiť, takže to bezproblémov môže urobiť.

    oliverD je offline (nepripojený) oliverD

    oliverD
    Dobry den,
    rad by som sa opytal, ak idem zakladat s.r.o. pre cudzinca obcana EU, nema na slovensku ani zalozenu zivnost. ma firmu v taliansku ako je to v tomto pripade?
    Dakujem Oliver Derčalík

    Zmena zo zivnosti na s.r.o. a zrusenie zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.