Zavrieť

Porady

správny postup

prosím, ktorý postup je správnejší? Zákazník nám ešte vo februári uhradil poplatok za doménu, ale nezaslal hlavnému správcovi domén zmluvu, čiže doménu sme mu nemohli zaregistrovať.
dnes sa ozval, že zmluvu uzavrel.
Problém je v tom, že nám to uhradil v tom februári ešte na starú firmu (na živnosť), teraz sme však založili s.ro., kde už máme všetko rozbehnuté.
Ktorý postup je prosím, správnejší? Mám to zo živnosti dobropisovať (+vrátiť peniaze) a nech to uhradí nanovo do s.r.o.? Alebo mám peniaze prefaktúrovať medzi mojou s.r.o. a živnosťou (živnosť ešte "dožíva")
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Problém, ktorý zadávateľka uvádza je už dlhšie obdobie. Ten prechod živnosti na s.r.o. tu vôbec nebol presne zadefinovaný a ja ho z dostupných informácií vnímam ako dve podnikateľské aktivity plynúce súbežne. Že SZČO dožíva ešte neznamená, že nežije. Nemáme ani k dispozícii zmluvné vzťahy, kto, komu, čo, a pod. Preto by som neakceptovala jednoznačný postoj peniaze vrátiť, ak bola služba dodaná zo strany SZČO. Príjem by bol SZČO a listom by som oznámila, že došlo k takým a onakým zmenám, na základe ktorých už bude služby poskytovať nový dodávateľ .... atď. Zadávateľkyne informácie nie sú dostatočné k jednoznačným stanoviskám. S.r.o. službu nezabezpečovala, teda s.r.o. neprináleží príjem, pokiaľ sa nejedná o práve taký typ transformácie, ktorý by túto alternatívu umožňoval.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    tak sa ospravedlňujem, že som to neuviedla ako som mala.
    službu poskytne s.r.o.
    už som to dobropisovala, lebo službu vlastne poskytne s.r.o.
    Vďaka za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.