Zavrieť

Porady

kurenie

Ahojte. Chcem si postavit rodinny dom a neviem ake kurenie zvolit či podlahove alebo radiatory akmate skusenosti prosim poradte
Usporiadat
batyr batyr

batyr je offline (nepripojený) batyr

Podla toho co som ja v poslednom case pocul, hlavne zo zdravotneho hladiska ludia od tohto typu kurenia upustaju. Alergici a pod.Kvoli vireniu prachu .Ale co sa tyka technologie, je to asi najlepsie.
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.porada.sk/t30539-p5-podla...olektormi.html

Realizoval som nakoniec tú podlahovku a som max. spokojny.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
batyr Pozri príspevok
Podla toho co som ja v poslednom case pocul, hlavne zo zdravotneho hladiska ludia od tohto typu kurenia upustaju. Alergici a pod.Kvoli vireniu prachu .Ale co sa tyka technologie, je to asi najlepsie.
To vírenie prachu som nespozoroval, a pritom prachu máme dosť, totiž v jednej izbe ešte nie je dokončená podľahová krytina. A pritom priateľka je alergická na prach, tak asi by sa už objavili aj negatívne následky.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

batyr Pozri príspevok
Podla toho co som ja v poslednom case pocul, hlavne zo zdravotneho hladiska ludia od tohto typu kurenia upustaju. Alergici a pod.Kvoli vireniu prachu .Ale co sa tyka technologie, je to asi najlepsie.
O akom kureni si hovoril?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Inak jednoznacne podlahove kurenie. Dnes uz tak ci tak nema zmysel stavat iny dom ako NED, k tomu dobre nadimenzovana podlahovka a clovek ma minimalne naklady na kurenie a maximalny komfort.
0 1
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

Každopádne doporučujem veľkoplošné sálavé vykurovanie - či už podlahové alebo stenové. Tepelný tok z podlahového vykurovania je veľmi nízky vďaka nízkemi teplotnému gradientu medzi podlahou a vzduchom, preto dochádza k menšiemu víreniu prachu ako pri vykurovacích telesách (radiatoroch) s povrchovou teplotou cca. 70°C.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Smith, a akú máš podlahovú kritinu nad podlahovým kúrením. Odporučené mi bolo skôr dlaždice ako plávajúca podlaha. A máš podlahové kúrenie aj v spálňach?
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ja momentalne riesim projekciu vlastneho RD a navrhujem tam kombinaciu - podlahovky a klasickeho radiatoroveho vykurovania - podlahovku mam v obyvacke, kuchyni a kupelniach, v ostatnych miestnostiach mam radiatory ... okrem toho budem mat krab s prieduchmi do izieb na poschodi, kde bude radiatorove kurenie ... samozrejme dolezite je dobre zateplenie domu a dovre zaizolovana strecha ..
r
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Smith, a akú máš podlahovú kritinu nad podlahovým kúrením. Odporučené mi bolo skôr dlaždice ako plávajúca podlaha. A máš podlahové kúrenie aj v spálňach?
V obývacej izbe mám plávajúcu podľahu, nespozoroval som zhoršenie vykurovania. V kuchyni a v spálni mám dlažbu. Ľutujem, že som dal dlažbu do spálne (ráno to je studené). A v celom dome mám podľahovku, okrem kúpeľne, kde mám okrem tej podľahovky aj rebriňák-radiátor.
0 0
miroslav111 miroslav111

miroslav111 je offline (nepripojený) miroslav111

Idem staviať rod. dom a nieviem sa rozhodnuť akén vykurovanie mam dať do domu či krbove alebo kotlove. A kotlove buď plynove alebo na tuhe palivo.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ROMBOR Pozri príspevok
ja momentalne riesim projekciu vlastneho RD a navrhujem tam kombinaciu - podlahovky a klasickeho radiatoroveho vykurovania - podlahovku mam v obyvacke, kuchyni a kupelniach, v ostatnych miestnostiach mam radiatory ... okrem toho budem mat krab s prieduchmi do izieb na poschodi, kde bude radiatorove kurenie ... samozrejme dolezite je dobre zateplenie domu a dovre zaizolovana strecha ..
r
To navrhujes tu nahorsiu alternativu. Jednak zbytocne komplikovany system podlahovka/radiatory, jednak budes stale chodit z teplej podlahy do studenej, co telu bude robit velmi zle. A krb bude pustat do kazdej izby kde su prieduchy zbytocne splodiny, je na tebe ci to chces dychat.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Gabi03 Pozri príspevok
Smith, a akú máš podlahovú kritinu nad podlahovým kúrením. Odporučené mi bolo skôr dlaždice ako plávajúca podlaha. A máš podlahové kúrenie aj v spálňach?
Dlazba je zla, v obdobi ked sa nebude kurit, je studena a velmi nepohodlnna. Na podlahovku moze ist uplne vsetko, aj drevo. Pokial nedas na podlahu polystyren, hrubsi ako pod podlahovkou, vzdy to teplo prejde hore, nemoze predsa zmiznut.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

AndrejG Pozri príspevok
Dlazba je zla, v obdobi ked sa nebude kurit, je studena a velmi nepohodlnna. Na podlahovku moze ist uplne vsetko, aj drevo. Pokial nedas na podlahu polystyren, hrubsi ako pod podlahovkou, vzdy to teplo prejde hore, nemoze predsa zmiznut.
Nezmizne, akurát sa z kúrenia neuvoľní v dostatočnom množstve. Kúrenie je založené na jednoduchom fyzikálnom zákone vyrovnávania teplotných rozdielov - to znamená že teplo (prúdi, prestupuje alebo sála) z miesta s vyššou teplotou do miesta s nižšou teplotou. Ak sa však rozdiel teplôt zníži - zníži sa aj tepelný tok - odovzdané teplo vykurovacou sústavou. Preto potrebuješ aby vykurované prostredie malo dobrú tepelnú prijímavosť (resp. vodivosť).
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

AndrejG Pozri príspevok
To navrhujes tu nahorsiu alternativu. Jednak zbytocne komplikovany system podlahovka/radiatory, jednak budes stale chodit z teplej podlahy do studenej, co telu bude robit velmi zle. A krb bude pustat do kazdej izby kde su prieduchy zbytocne splodiny, je na tebe ci to chces dychat.
Je pravda, že sa dotyčný nevyjadril presne, ale vykurovanie krbmi predsa nie je založené na vykurovaní splodinami čiže dymom, ale pomocou vzduchu interiéru stavby, ktorý sa zohrieva nad krbom a v okolí dymovodu.
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Okrem zdravotného hľadiska (prúdenie prachu som tiež nespozorovala a napriek sklonu k puchnutiu nôh mi toto kúrenie neškodí) by som zvážila aj pružnosť resp. nepružnosť vodného podlahového kúrenia. Najmä ak sa kombinuje s krbom.
Hoci sa kúrenie na základe zvýšenej teploty v priestore vypne, podlaha je ešte dlho zohriata a v izbe je hneď nadmerne teplo. Krb je v tomto prípade investícia pre "príjemnú atmosféru".
Nepružnosť vidím ako problém aj v prechodnom období.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Peter Briatka Pozri príspevok
Nezmizne, akurát sa z kúrenia neuvoľní v dostatočnom množstve. Kúrenie je založené na jednoduchom fyzikálnom zákone vyrovnávania teplotných rozdielov - to znamená že teplo (prúdi, prestupuje alebo sála) z miesta s vyššou teplotou do miesta s nižšou teplotou. Ak sa však rozdiel teplôt zníži - zníži sa aj tepelný tok - odovzdané teplo vykurovacou sústavou. Preto potrebuješ aby vykurované prostredie malo dobrú tepelnú prijímavosť (resp. vodivosť).
To sa ale bavime o extremnom pripade, pochybujem, ze su vobec parkety, ktore by zadrzali tolko tepla, aby sme si vsimli rozdiel. Pokial clovek neda pod parkety polystyren, moze dat kludne aj 2cm na hrubku a nebude mat problem. Iba sa snazim poukazat, ze netreba sa bat a davat iba dlazbu alebo laminat na podlahovku.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Peter Briatka Pozri príspevok
Je pravda, že sa dotyčný nevyjadril presne, ale vykurovanie krbmi predsa nie je založené na vykurovaní splodinami čiže dymom, ale pomocou vzduchu interiéru stavby, ktorý sa zohrieva nad krbom a v okolí dymovodu.
Ja viem, ibaze tie rozvody vzduchu sa postupne zanasaju ten vzduch je z roka na roka horsi.
0 0
Peter Briatka Peter Briatka

Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

AndrejG Pozri príspevok
To sa ale bavime o extremnom pripade, pochybujem, ze su vobec parkety, ktore by zadrzali tolko tepla, aby sme si vsimli rozdiel. Pokial clovek neda pod parkety polystyren, moze dat kludne aj 2cm na hrubku a nebude mat problem. Iba sa snazim poukazat, ze netreba sa bat a davat iba dlazbu alebo laminat na podlahovku.
V tom suhlasim - netreba sa drzat len zauzivanej keramiky,ale kludne sa môžeme postiť aj do drevenej podlahy, laminátu, kobercov a samozrejme povlakových resp. liatych nášlapných vrstiev. Podstatné je aby mali dobrú tepelnú vodivosť t.j. vysokú objemovú hmotnosť.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
AndrejG Pozri príspevok
To navrhujes tu nahorsiu alternativu. Jednak zbytocne komplikovany system podlahovka/radiatory, jednak budes stale chodit z teplej podlahy do studenej, co telu bude robit velmi zle. A krb bude pustat do kazdej izby kde su prieduchy zbytocne splodiny, je na tebe ci to chces dychat.
nemyslim si, ze by ciastocne vykurovanie (hlavne v medziobdobi) krbom cez prieduchy bolo zdraviu skodlive - samozrejme, ze cez prieduchy sa mozu dostat do izieb rozne splodiny - ale to sa mozu aj bez prieduchov ... s krbmi je to uz tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať