Zavrieť

Porady

Predaný tovar

Vo výkaze ziskov a strát mám na účte 504-predaný tovar sumu 134 mil. Sk, pričom účtovný úbytok bol 168 mil. Sk. Ako môže byť úbytok väčší? Viem len , že väčší môže byť pri preradení tovaru do zásob materiálu, ale to sa nestalo. Tak neviem tých 34 mil. nájsť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    Ahoj, porzi najskôr počiatočné stavy, či ti sedia na 2003, potom prejdi zrakom 504-ku v hlavnej knihe, či náhodou nemáš nejakú čiastku na opačnej strane, a ešte pozri ak robíš automatické prevody, či nejakú podobnú čiastku nemáš naúčtovanú na niečom inon, a ešte pozri ako máš naúčtované faktúry k prijatým platbám za tovar. Zatiaľ je to všetko, čo ma napadá.
    skoricka
    Vo výkaze ziskov a strát mám na účte 504-predaný tovar sumu 134 mil. Sk, pričom účtovný úbytok bol 168 mil. Sk. Ako môže byť úbytok väčší? Viem len , že väčší môže byť pri preradení tovaru do zásob materiálu, ale to sa nestalo. Tak neviem tých 34 mil. nájsť.
    Nemyslíš účtovný úbytok na 604?

    SOME je offline (nepripojený) SOME

    SOME
    Iba tak ako píše DANUSKA, ak sa dá pozri pohyby na účte 132, či oproti nevyskakuje nejaký iný účet.
    Tiež som to robila a našla.

    skoricka je offline (nepripojený) skoricka

    skoricka
    praveze nepreradili, ale nerozumiem ani tomu, ze ani 131 a 132 sa nerovnaju, 131 ma na MD 130 mil. a 132 D 167 mil. tak uz vobec nechapem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    skoricka
    praveze nepreradili, ale nerozumiem ani tomu, ze ani 131 a 132 sa nerovnaju, 131 ma na MD 130 mil. a 132 D 167 mil. tak uz vobec nechapem.
    Navrhujem ti, daj si vytlačiť účty 132 a 131, pozri sa na druhú stranu voči čomu je to zaúčtované, či si neurobila opisovú chybu, napr. 187,50 - 178,50! Toto sú najbežnejšie chyby účtovníkov, a potom sa ideme nahľadať. Keby si bola bližšie, tak ti pomôžem škrtať, ale takto sa musíš trápiť sama.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Ak by si mala zostavu účtu, kde by si videla aj pohyby, tak by si to mala v suchu. Pozrieš si, kam to bolo účtované. A stavy na sklade ku koncu mesiacov sa ti rovnajú na mesačné inventúry?A náhodou to menáš na 501? alebo ...už neviem, len si vytlač účet a prejdi položku po položke.

    Halipasa je offline (nepripojený) Halipasa

    Halipasa
    Ak mas analytiku pre viacero skladov a robite prevody medzi nimi, tak by ten ubytok mohol byt sposobeny prevodmi medzi tymito skladmi navzajom (napr. cez 395), t.j. aj na MD 132-ky by si mala mat o to viacej.
    Este sa pozri, ci ste neuctovali manka, skody ... to by si potom nemala na 504-ke ale na inych uctoch.
    A co sa tyka toho, ze 131 ma na MD 130 mil. a 132 na Dal 167 mil. - to vobec nemozes porovnavat, pretoze 131MD - uctujes vyfakturovany tovar, kdezto na 132-Dal predany tovar!

    Tana1 je offline (nepripojený) Tana1

    Tana1
    úšet 131 by nemal vykazovať žiadny zostatok, pokiaľ bola v tom ktorom mesiaci zúčtovaná faktúra a príjemka k nej. Rozdiel by mohol vzniknúť len v tom prípade, keby bol tovar prijatý v inej cene ako je cena faktúrovaná. Vtedy vzniká cenový rozdiel. A tu je moja otázka: čo z takýmto cenovým rozdielom? Poradí mi niekto nejaký vzorec podľa korého tieto rozdiely mesačne rozvrhuje?

    skoricka je offline (nepripojený) skoricka

    skoricka
    Halipasa
    Ak mas analytiku pre viacero skladov a robite prevody medzi nimi, tak by ten ubytok mohol byt sposobeny prevodmi medzi tymito skladmi navzajom (napr. cez 395), t.j. aj na MD 132-ky by si mala mat o to viacej.
    Este sa pozri, ci ste neuctovali manka, skody ... to by si potom nemala na 504-ke ale na inych uctoch.
    A co sa tyka toho, ze 131 ma na MD 130 mil. a 132 na Dal 167 mil. - to vobec nemozes porovnavat, pretoze 131MD - uctujes vyfakturovany tovar, kdezto na 132-Dal predany tovar!
    presne tie prevody to spôsobili. to je ono. diky pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.