Zavrieť

Porady

prispevok pre znevyhodnene skupiny

CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mamička na materskej Denisa Višňáková
    Megen Pozri príspevok
    CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

    Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

    Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
    Nedávno jedna známa zariaďovala kanceláriu v byte a z príspevku mohla nakupovať pc, SW, skrinky, stôl, tlačiareň, všetko čo potrebuje na rozbeh okrem spotrebného materiálu ako napr. papier, tlačivá, perá a tak, všetko čo nakúpiš musí mať záručný list a záručnú dobu 2 roky, pretože min. toľko musíš podnikať aby si nemusel vrátiť dotácie. Čiže z toho čo si napísal by som vynechala asi tie šanony a dokumenty ale inač ostatné môžeš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Megen Pozri príspevok
    CHcem sa spytat, nakolko by sidlo podnikania bola bytova adresa, co si mozem kupit za prispevok pre zacatie podnikania.

    Viem, ze pocitac a SW.....ale potreboval by som aj stol pod PC, tlaciaren, nejaku skrinu, ci komodu, policu na papiere, ci dokumenty.....sanony ....

    Mozem teda pouzit peniaze na vybavenie kvazi malej kancelarie v byte ? Na urade mi povedali, ze chodia danovaci na kontrolu.......ale presne informovat ma uz nemali cas a ja chcem kludne spavat.
    z príspevku na začatie podnikania si môžeš zakúpiť len to, čo máš v podnikateľskom pláne. Ak máš miesto podnikania v byte, nie je žiadny problém.
    Robím tiež učto doma a príspevok som použila na zakúpenie PC, tlačiarne a kanc. nábytku.

    ----------
    Veronika
    Mamička na materskej Denisa Višňáková
    veronikasad Pozri príspevok
    z príspevku na začatie podnikania si môžeš zakúpiť len to, čo máš v podnikateľskom pláne. Ak máš miesto podnikania v byte, nie je žiadny problém.
    Robím tiež učto doma a príspevok som použila na zakúpenie PC, tlačiarne a kanc. nábytku.

    ----------
    Veronika
    Hej to je pravda že môžeš kúpiť len to čo máš v podnikateľskom pláne, v ktorom musíš uviesť aj predpokladané ceny, pretože potom ti uznajú pri kontrole o 2 roky za každú položku len toľko koľko si mal v podnikateľskom pláne, aby som to lepšie vysvetlila napíšem ti príklad: v pláne budeš mať stolík pod počítač v cene 4000,- ale v skutočnosti zaň dáš 4500,- uznajú ti len 4000,- nie 4500,- čiže doporučujem ti pri podnikateľskom pláne vychádzať so skutočných cien nábytku, počítača,... a mierne tieto ceny nadhodnotiť aby si sa potom do toho zmestil. Dúfam že som to nenapísala príliš čudne ale dnes mi to nejak nepáli.

    Megen je offline (nepripojený) Megen

    Megen
    Dakujem, pomohli ste mi, chcem sa spytat, ci ten prispevok, bude potom v dalsom roku i zdaneny. Skratka ci sa mam pripravit, ze budem musiet z tej sumy odviest dan.....dakujem moc.....

    prispevok pre znevyhodnene skupiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.