Zavrieť

Porady

MRP-DOS-JU-DPH

Mohla by som poprosiť o radu, ako postupovať pri zadávaní jednotlivých dokladov do programu pri platcovi Dph v dosackej verzií. Najprv zadať do knihy daňových dokladov a potom si to ťahá do peňažného denníka? Ďakujem za pomoc. Virka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    virka Pozri príspevok
    Mohla by som poprosiť o radu, ako postupovať pri zadávaní jednotlivých dokladov do programu pri platcovi Dph v dosackej verzií. Najprv zadať do knihy daňových dokladov a potom si to ťahá do peňažného denníka? Ďakujem za pomoc. Virka
    Odberateľské a dodávateľské fa, treba zadávať cez knihy fa odoslaných alebo došlých. Automaticky ich zaradí do knihy daň.dokladov. Pokladňu príjem a výdaj najprv do knihy daň.dokladov a potom do peň.denníka. A pohyby na účte tak isto. Samozrejme mám na mysli iba tie, ktoré majú dočinenie s DPH.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    virka Pozri príspevok
    Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem
    Volakedy som to robil presne tak ako opisuješ. Ale už tri roky používam win verziu, takže neviem čo všetko sa od tej doby zmenilo.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    virka Pozri príspevok
    Ďakujem, a mohli by ste mi vysvetliť podrobnejšie postup pri PPD a VPD ako zadávate a či najprv vojdete do knihy daň. dokl. a potom klávesovými skratkami sa to prenáša do peň. denníka.Ďakujem
    V parametroch sa to dá nastaviť. Začneš v knihe daňových dokladov, a tam sa ťa hneď spýta, či zapísať do PD, dáš áno a zapíšeš, a hneď po zápise sa ťa ešte spýta, či dať do peňažného denníka. Toto nastavenie sa robí v knihe daňových dokladov. Do knihy daňových dokladov vstúpiš z otvoreného peňažného denníka stlačením šípky doprava (neviem tu napísať šípku, ale myslím tú na klávesnici ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.