Zavrieť

Porady

kniha jázd

rada by som sa informovala... aké sú postihy keď nepredložíme daňovej kontrole knihu jázd,resp. keď predložím nesprávne vedenú knihu jázd. mám jedno firemné auto, som SZČO a ročne má veľmi málo najazdené

je kniha jázd pre daňovú kontrolu zaujímavá, šprtaju v nej podrobne?
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    bibitraub Pozri príspevok
    rada by som sa informovala... aké sú postihy keď nepredložíme daňovej kontrole knihu jázd,resp. keď predložím nesprávne vedenú knihu jázd. mám jedno firemné auto, som SZČO a ročne má veľmi málo najazdené

    je kniha jázd pre daňovú kontrolu zaujímavá, šprtaju v nej podrobne?
    ďakujem za odpoveď
    Ak nepredložíš knihu jázdy vyhodia Ti z výdavkov všetko čo sa týka toho auta a tým vznikne nedoplatok na dani. Ty vlastne tou knihou dokazuješ, že auto si použila v súvislosti s podnikaním. Ak ju nemáš, tak tam výdavky na auto nemajú čo hľadať.

    A prečo si ju neurobíš?

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    ja si knihu jázd vediem len nie priebežne ale niekolko mesiacov naraz pozadu, mám malé bábo a už tak nestíham všetko dôkladne robiť, kniha jázd nie je problém len dúfam že bude aj dobre spravená... som príliš zodpovedná a všetko musím mať v poriadku a teraz akosi nestíham tak som z toho nervózna

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    tinaM Pozri príspevok
    Ak nepredložíš knihu jázdy vyhodia Ti z výdavkov všetko čo sa týka toho auta a tým vznikne nedoplatok na dani. Ty vlastne tou knihou dokazuješ, že auto si použila v súvislosti s podnikaním. Ak ju nemáš, tak tam výdavky na auto nemajú čo hľadať.

    A prečo si ju neurobíš?
    Súhlasí a ešte doplním, že vzniká nedoplatok aj na sociálnom a zdravotnom poistení, lebo ti vznikne nový vymeriavací základ pre výpočet odvodov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.