Zavrieť

Porady

USB UART

Pokúsim sa podrobne popísať v čom si neviem poradiť.
V PC mám rozdelený disk na dve partície C: a D : bez rozšíreneho logickeho sektoru . Toto uvádzam,len preto či náhodou to nemôže mať súvislosti s COM 1 a COM 2.

Konkrétne sa jedná o mobil.tel. Nokia 6070 a jeho pripojenie k PC. WinXP Prof.
Pripájam ho USB káblom CA 42. a po pripojení my vždy hľadá Device " USB UART " ,ale nikdy ani na internete tento ovládač nemůžem nájsť. Nainštaloval som " Nokia PC Suite 6_85_14.1 " a zároveň som skúšal Nokia_Conn_Cable_Driver_145_4_eng-us alebo Nokia_Connectivity_Cable_Driver_rel_6_85_9_0_eng
všetko bezvýsledne.Poprezeral som rôzne ICQ ,a ani tam som nič nenašiel.
Poradí mi niekto v tomto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Skus
    Install PC Suite, then choose Manage Connections - serial cable - configure, and then choose Prolific USB to serial (COM5). Then jack in the cable in the USB, then to phone (make sure that it`s unlocked), and that`s it.

    z nokiaskej diskusie neviem ci to pojde ale za pokus nic nedas ;-)

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Dodržal si poradie inštalácie software ? .... T.j. nestrčil si telefón do PC pred inštaláciou PC Suite ? ..... Ak si najskôr pripojil telefón k PC a až potom si inštaloval PC Suite, tak tam môže byť tvoj problém.

    domčo237 je offline (nepripojený) domčo237

    muž domčo237
    Vďaka za reakciu.Postup som dodržal a čo viac aj som preinštaloval PC a problem zostal.Je to zaujímave,ale je to tak.
    Domčo

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    skus nainstalovat program mobiledit! Ak tam mas pc suite, tak ovladace k fonu su uz v pc. Ten program si s tym celkom dobre vie poradit.

    tibormt je offline (nepripojený) tibormt

    tibormt
    OLA,
    ked pripojis tel. je to nove zariadenie... a PC Suite s nim nebude komunikovat kym to nenainstalujes..... ak bol ten kabel v krabici mal by si k nemu mat aj CD instalacne )) ak ho nemas mas 2 moznosti: 1.NET , 2.servis telefonov na nete by som ti odporucil hladat nie podla telefonu ale podla toho kablika teda ak sa kupoval zvlast (mimo balenia s tel.) a to podla jeho mena alebo vyrobcu. Popripade nejaku podporu najdes na www.nokiamania.cz

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    A samozrejme zabudol som... v tvojom pc nemusi byt usb ecku priradeny zrovna COM 5 tak skus ine
    pripadne si stiahni program ktory kontorluje napetie na com portoch aby si hned vedel kde to mas pripojene

    domčo237 je offline (nepripojený) domčo237

    muž domčo237
    toto je zatiaľ asi najbližšia cesta ,ale ako asi sa dostanem k tomu prográmku ,ktorý mi vytvorí COM5.
    Veľmi pekne ďakujem

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    to by mal byt klasicky nokiacky PC suite ktory sa dodava standartne na cd s telefonom.. aspon myslim ja som to tak pochopil :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.