Zavrieť

Porady

2 iPhony z USA na Slovensko - daň

Zdravím Vás všetkých. Potreboval by som poradiť:
Jeden známy mi v USA kúpil 2 kusy telefónov (iPhone) a chce mi ich poslať domov na Slovensko cez USPS. Moja otázka znie: Ako veľmi je pravdepodobné, že mi bude balíček preclený na colnici? (ide vlastne iba o darček) a čo by som mal urobiť preto, aby som túto pravdepodobnosť čo najviac znížil, prípadne, ak je preclenie nutné, čo musím urobiť. ...
Ďakujem, ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AHoj,
    s clom je to takto, ze zaplatis 19 % dan + 3.5 percenta clo.
    ak dokazes vyjednat fakturu ktora bude v balicku pod 35 usd, clo platit nebudes.

    Jan

    ps. samozrejme musis to poslat ako GIFT / dar
    Naposledy upravil jahumaster : 31.01.08 at 14:36

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Cris Pozri príspevok
    Zdravím Vás všetkých. Potreboval by som poradiť:
    Jeden známy mi v USA kúpil 2 kusy telefónov (iPhone) a chce mi ich poslať domov na Slovensko cez USPS. Moja otázka znie: Ako veľmi je pravdepodobné, že mi bude balíček preclený na colnici? (ide vlastne iba o darček) a čo by som mal urobiť preto, aby som túto pravdepodobnosť čo najviac znížil, prípadne, ak je preclenie nutné, čo musím urobiť. ...
    Ďakujem, ...
    Prečítaj si toto, najmä čl. 29 a 30
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1983R0918:20040501:SK:PD F

    Ak sa do toho zmestíš, budeš to mať oslobodené aj od DPH podľa § 48 ods. 2 písm. a).

    Cris je offline (nepripojený) Cris

    Cris
    Ďakujem. Ešte by som sa chcel spýtať - keby mi to colnica zadržala, ako zistím, že je to u nich a možem si potom pre balík prísť osobne? (Ak áno, aké dokumenty treba priniesť na colnicu a podla čoho daný balík nájdem?) ...
    ... ďakujem, ...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    neviem ako to je s UPS, ak by prislo postou tak ti pride oznamenie ze to tam je. Staci doniest doklad o zaplateni, moze byt aj vypis z paypal cez screenshot poslany mailom,...

    Cris je offline (nepripojený) Cris

    Cris
    Okey - jasne .. a keď prídem na CÚ Bratislava - poviem pracovníkovy že chcem prevziať balík - a ako ho nájdem? Podla čoho?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    opet hovorim o poste ale vsak to je snad jedno, predsa ak ti pride oznamenie o baliku tak tam bude aj oznacenie zasielky, atd nechapem zmysel tvojej otazky.

    Cris je offline (nepripojený) Cris

    Cris
    Aha jasne, ... dik, .. lebo som čital niekedy davno, že niekto si šiel pre balik na colnicu a dlho to tam hladal - vysvetloval že čo to je atď atď. ... Pokial to najdem podla označenia - ktore mi pride poštou, tak pohoda. ..

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Cris Pozri príspevok
    Aha jasne, ... dik, .. lebo som čital niekedy davno, že niekto si šiel pre balik na colnicu a dlho to tam hladal - vysvetloval že čo to je atď atď. ... Pokial to najdem podla označenia - ktore mi pride poštou, tak pohoda. ..
    si niekto peknu srandu z teba urobil asi

    Cris je offline (nepripojený) Cris

    Cris
    jj, asi hej - no ok.
    Takže treba počkať na list z pošty že to je na colnici, vytlačiť potvrdenie o zaplatení tovaru, behnúť na colnicu, zaplatiť a balík by mal byť moj. Ak tomu teda dobre rozumiem, - teda dufam že ano ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.