Zavrieť

Porady

Nesúhlasné údaje vo výkaze

Poraďte-pomôžte, JU-Alfa-platcaDPH, po zaučtovaní BV a pokl. v PD mám zostatok, ktorý mi súhlasi na skutočný stav. Vo výkaze o Majetku a záv. stav Učty v bankách a Peniaze mi nesúhlasí - s PD., Kde robím chybu ? Kde ju hľadať ? Prehľadol som dačo ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    - skontrolujte počiatočný stav
    - skontrolujte či nemáte chybu napr. účtovanie vkladu výberu - priebežné položky

    - môže to spôsobovať aj valutová pokladňa prepočet na SKK

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    ked si vo výkaze nahodím stav, aký by mal byt- nezostane tam, ale sa to vráti nazad na programom vypočítaný
    stav BU aj valutový mi sedí na skutočný podľa výpisu. mám oproti výkazu rozdiel 3.400 skk - to sa mi voľako nezdá. KZ z roku 2006 mi sedí aj na výpisy aj na účtovanie v PD

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MIŠO T Pozri príspevok
    ked si vo výkaze nahodím stav, aký by mal byt- nezostane tam, ale sa to vráti nazad na programom vypočítaný

    Pokiaľ máte účtované správne , tak zostatok pokladne a zostatok na BU ťahá do výkazu z peňažného denníka automaticky .Ak by ste potrebovali dopísať stav k 31.12.2006 tak cez oprav a stlačiť potom OK .

    To nechápem , prečo tam idete dopisovať stav pokladne a BU ručne k 31.12.2007 ....

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    asi sme sa nerozumeli. vo výpise BU SK mam stav 3.114,36 a BU EUR 465,49x33,603-15641,86 čo je spolu 18.756. a men do výkazu dáva 22441

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V Alfe vľavo dolu "KURZOVÉ ROZDIELY" - postup ocenenia k 31.12.2007 je v tabuľke , podľa ktorej dodržiavajte postupnosť .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Žiaľ, na Tvoj stôl nedovidím . Opýtam sa inak - použil si v PD pri b.účte voľbu "kurzové rozdiely " ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    MIŠO T Pozri príspevok
    však je to na výpise= zostatok CM - a hned prepočet na SKK
    Postupy účtovania JÚ
    §15
    (4) Ak v účtovníctve účtovnej jednotky je viac pokladní alebo viacej účtov v bankách, účtuje sa o každej pokladni a každom účte v banke v osobitnej pokladničnej knihe a v knihe účet v banke. Stavy a pohyby v pokladni a na účtoch v bankách sa účtujú v pokladničnej knihe a v knihe účet v banke a súčasne do príslušného súhrnného prehľadu o hotovosti a o účtoch v bankách v peňažnom denníku. Pre peňažné prostriedky v cudzej mene sa otvoria pokladničné knihy a knihy účet v banke pre každý druh meny. V pokladničnej knihe a v knihe účet v banke sa účtuje v cudzej mene a v slovenskej mene. V peňažnom denníku sa účtuje v slovenskej mene. Kurzom Národnej banky Slovenska sa peňažné prostriedky v cudzej mene prepočítajú na slovenskú menu ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka a kurzové rozdiely sa zaúčtujú ako posledné položky pred vyčíslením súčtov príjmov a výdavkov v hotovosti a na účtoch v bankách.

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    klauzulu kurz. rozsiely som ešte nepoužil - ale ja si myslím, že ked prepočítam stav BU EUR posledným kurzom + stav BU SKK tak by to malo sedieť na stav fin. prostriedkov na BU spolu, nie ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... potom sa ale nečuduj, že vo výkazoch máš "haluze" .
    V niektorom z predchádzajúcich príspevkoch máš odcitovaný kus Postupov účtovania ....je to záväzný právny predpis .

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    ok. už som urobil KR na učtoch a stav mi súhlasí. To znamená, že ked si v priebehu roku robím výkazy pre seba, nebudú aktuálne- pokym sa neurobí KZ s tým správnym dátumom ???



    ĎAKUJEM VAM ZA POMOC . Už som sa s tym babral 5 hod. Aj všetky zostatky za bežné mesiace od zač.roka som prechádzal. VĎAČIM VAM - ZITA 5 a JOHANKA, za ušetrení čas.
    Naposledy upravil MIŠO T : 06.01.08 at 17:21 Dôvod: doplnenie poďakovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.