Zavrieť

Porady

Evidencia DF 2007 na prelome rokov

Zdravím,

chcela by som sa opýtať ako evidujete DF, kde je DVDP rok 2007 a dátum prijatia rok 2008. Omega mi to do roku 2007 nechce takto zobrať a na infe mi poradili, že sú dve možnosti:

1) zaevidovať to v roku 2007 s dátumami roku 2007
2) interným dokladom v roku 2007 zaúčtovať nevyfakturované dodávky a v roku 2008 zaevidovať DF a spárovať ju s ID

Ako to robíte vy? Prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    xmatisova Pozri príspevok
    Zdravím,

    chcela by som sa opýtať ako evidujete DF, kde je DVDP rok 2007 a dátum prijatia rok 2008. Omega mi to do roku 2007 nechce takto zobrať a na infe mi poradili, že sú dve možnosti:

    1) zaevidovať to v roku 2007 s dátumami roku 2007
    2) interným dokladom v roku 2007 zaúčtovať nevyfakturované dodávky a v roku 2008 zaevidovať DF a spárovať ju s ID

    Ako to robíte vy? Prosím poraďte
    Nepoužívam Omegu, ale podľa mňa správny postup je 2).

    xmatisova je offline (nepripojený) xmatisova

    xmatisova
    V poriadku, tak v roku 2007 zaevidujem cez ID nevyfakturované dodávky - podľa DF: Základ - nákup materiálu na 111, Dph 19% na 343 a Suma spolu na stranu DAL - 326? A s akými dátumami? Tiež podľa DF, myslím DVDP a dátum splatnosti? No a v roku 2008 - do evidencie DF? Ako zaúčtujem? Veľmi tomu účtovaniu nerozumiem.

    A.B. je offline (nepripojený) A.B.

    A.B.
    xmatisova Pozri príspevok
    V poriadku, tak v roku 2007 zaevidujem cez ID nevyfakturované dodávky - podľa DF: Základ - nákup materiálu na 111, Dph 19% na 343 a Suma spolu na stranu DAL - 326? A s akými dátumami? Tiež podľa DF, myslím DVDP a dátum splatnosti? No a v roku 2008 - do evidencie DF? Ako zaúčtujem? Veľmi tomu účtovaniu nerozumiem.
    Do roku 2007 cez ID len 111/326. DPH uplatníš až s faktúrou v roku 2008 326 + 343/321

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Faktúry zapíšem do roku 2007, pridelím im interné číslo tohto roku, dátum vystavenia dám podľa fa a dátum zdanit.plnenia dám 31.12.2007.
    Alebo fa v inom softe dám dátum vystavenia 31.12.2007, pokiaľ nemám ukončené DPH.

    mončok je offline (nepripojený) mončok

    mončok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Prišla mi vyúčtovacia fa za elektrinu-preplatok, za obdobie 2007
    Dátum vyhotovenia 8.1.2008
    Dátum dodania 31.12.2007
    Neviem či to mám dať cez 326 alebo ju jednoducho zaúčtujem do roku 2007 priamo na 502. Ďakujem.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ja o fa účtujem v roku 2008 ako 326/321 a v roku 2007 cez ID ako 502/326. Stačí takto?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aknazuz Pozri príspevok
    ja o fa účtujem v roku 2008 ako 326/321 a v roku 2007 cez ID ako 502/326. Stačí takto?
    Doúčtoval by som tam aj DPH, ak ste platiteľmi 343/326. Samaozrejme, že sumy budú s mínusom veď ide o preplatok.

    Evidencia DF 2007 na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.