Zavrieť

Porady

Výdavky 2008 zaplatené 2007

Dobrý deň,
chcem sa spýtať-predplatné na rok 2008, ktoré bolo zaplatené v roku 2007. zaevidujem v JU ako VOZD roku 2007 (v suvislosti s platbou 2007)?
Usporiadat
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

Predpokladám, že je to predplatné na noviny alebo publikácie. To sa účtuje priamo do výdavkov v deň zaplatenia.
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

No ja to robievam tak , že ak náhodou v auguste 2007 som za platila napríklad 500sk za predplatné tak to dám ako VNZD a v roku 2008 to preúčtujem na VOZD. Ale prefotim si fa a priložím k internému dokladu ku ktorému sa viaže za rok 2008. Zatial mi to prešlo cez kontrolu.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ja súhlasím beatam. Odpoveď od berry sa mi nepozdáva.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

berry Pozri príspevok
No ja to robievam tak , že ak náhodou v auguste 2007 som za platila napríklad 500sk za predplatné tak to dám ako VNZD a v roku 2008 to preúčtujem na VOZD. Ale prefotim si fa a priložím k internému dokladu ku ktorému sa viaže za rok 2008. Zatial mi to prešlo cez kontrolu.
V JÚ sa okrem záloh a nájomného plateného vopred časovo nerozlišuje nič.. takže v prípade predplatného časopisov je to výdavkom v deň zaplatenia.
0 0
belajanica belajanica

belajanica je offline (nepripojený) belajanica

ide o predplatne poradca podnikatela
0 0
belajanica belajanica

belajanica je offline (nepripojený) belajanica

Ináč to robievam ako napisala beataam, len som si to chcela overit v suvislosti s prispovkom o stravných lístkoch na rok 2008

čím viacej čítam a preverujem, tým si prídem hlúpejšia

a ďakujem všetkým za odpovede
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
A aby som niektorých úplne domotal, preddavok za nesplnenú dodávku sa účtuje do VOZD až v čase splnenia dodávky. Ale v tomto prípade nejde o preddavok.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ekopo Pozri príspevok
A aby som niektorých úplne domotal, preddavok za nesplnenú dodávku sa účtuje do VOZD až v čase splnenia dodávky. Ale v tomto prípade nejde o preddavok.
... aj to len do 31.12.2007 .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
A aby som niektorých úplne domotal, preddavok za nesplnenú dodávku sa účtuje do VOZD až v čase splnenia dodávky. Ale v tomto prípade nejde o preddavok.
No veď to je tá záloha o ktorej píšem vyššie
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

belajanica Pozri príspevok
Ináč to robievam ako napisala beataam, len som si to chcela overit v suvislosti s prispovkom o stravných lístkoch na rok 2008

čím viacej čítam a preverujem, tým si prídem hlúpejšia

a ďakujem všetkým za odpovede
... čo majú stravné lístky s predplatným na Poradcu ???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ekopo Pozri príspevok
A aby som niektorých úplne domotal, preddavok za nesplnenú dodávku sa účtuje do VOZD až v čase splnenia dodávky. Ale v tomto prípade nejde o preddavok.
... a ešte by som doplnila, že sa neúčtuje, ale o výšku preddavku sa upravuje základ dane .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
... aj to len do 31.12.2007 .
Johanka čo mi ušlo? alebo mi už nepáli a mám si dať kávu?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
... čo majú stravné lístky s predplatným na Poradcu ???
No keď si ich kúpiš v decembri 2007 na rok 2008 máš smolu ...
0 0
belajanica belajanica

belajanica je offline (nepripojený) belajanica

Johanka Pozri príspevok
... čo majú stravné lístky s predplatným na Poradcu ???
trochu som zmotaná, jasné že to je niečo iné....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
Johanka čo mi ušlo? alebo mi už nepáli a mám si dať kávu?
Mierne - novelou Zákona o dani z príjmov z § 17 ods.12 zanikla povinnosť úpravu ZD o prijaté a poskytnuté preddavky po splnení dodávky, tzn. budú ovplyvňovať daň pri prijatí alebo poskytnutí preddavku.
Podľa prechodných ustanovení § 52 d:
(3) Daňovník, ktorý postupoval podľa § 17 ods. 12 písm. b) v znení účinnom do 31. decembra 2007, upraví základ dane najneskôr do 31. decembra 2008 o poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, služby alebo iné plnenia, aj keď nedošlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení do skončenia zdaňovacieho obdobia roka 2008, na ktorých úhradu bol preddavok prijatý alebo poskytnutý.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

belajanica Pozri príspevok
Ináč to robievam ako napisala beataam, len som si to chcela overit v suvislosti s prispovkom o stravných lístkoch na rok 2008

čím viacej čítam a preverujem, tým si prídem hlúpejšia

a ďakujem všetkým za odpovede
Johanka Pozri príspevok
... čo majú stravné lístky s predplatným na Poradcu ???
.... belajanica si overovala na predplatnom príspevok o stravných lístkoch - pre mňa neprípustné .

evina Pozri príspevok
No keď si ich kúpiš v decembri 2007 na rok 2008 máš smolu ...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Johanka Pozri príspevok
Mierne - novelou Zákona o dani z príjmov z § 17 ods.12 zanikla povinnosť úpravu ZD o prijaté a poskytnuté preddavky po splnení dodávky, tzn. budú ovplyvňovať daň pri prijatí alebo poskytnutí preddavku.
Podľa prechodných ustanovení § 52 d:
(3) Daňovník, ktorý postupoval podľa § 17 ods. 12 písm. b) v znení účinnom do 31. decembra 2007, upraví základ dane najneskôr do 31. decembra 2008 o poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, služby alebo iné plnenia, aj keď nedošlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení do skončenia zdaňovacieho obdobia roka 2008, na ktorých úhradu bol preddavok prijatý alebo poskytnutý.
Veľmi živo si viem predstaviť "daňovú optimalizáciu" po zavedení do praxe. To zas bude preddavkov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Mierne - novelou Zákona o dani z príjmov z § 17 ods.12 zanikla povinnosť úpravu ZD o prijaté a poskytnuté preddavky po splnení dodávky, tzn. budú ovplyvňovať daň pri prijatí alebo poskytnutí preddavku.
Podľa prechodných ustanovení § 52 d:
(3) Daňovník, ktorý postupoval podľa § 17 ods. 12 písm. b) v znení účinnom do 31. decembra 2007, upraví základ dane najneskôr do 31. decembra 2008 o poskytnutý alebo prijatý preddavok na tovar, služby alebo iné plnenia, aj keď nedošlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení do skončenia zdaňovacieho obdobia roka 2008, na ktorých úhradu bol preddavok prijatý alebo poskytnutý.
No idem si dať kávu, klikla som si na predposlednú novelu a na toto som v zápale práce zabudla, no čo stáva sa
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ekopo Pozri príspevok
Veľmi živo si viem predstaviť "daňovú optimalizáciu" po zavedení do praxe. To zas bude preddavkov.
Možno si zákonodarca myslí, že vzhľadom na daňovú povinnosť týkajúcu sa DPH vo vzťahu k preddavkom nebudú daňovníci vymýšľať ....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

evina Pozri príspevok
No idem si dať kávu, klikla som si na predposlednú novelu a na toto som v zápale práce zabudla, no čo stáva sa
Však nie sme Supermani .... to by nás mali decká na pyžame .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať