Zavrieť

Porady

havária na vodovodnom potrubí

V čase mojej neprítomnosti mi v byte praskla hadica na prívod teplej vody,ktorú mi namontovalo SBD pred dvoma rokmi.Tým sa stalo,že mi uniklo viac ako ročná spotreba vrelej vody a vytopila som susedov.Hadicu som si musela dať vymeniť na vlastné náklady.Sused žiadal uhradiť jeho vzniknuté škody v byte z mojej poistky.Prišla mi odpoveď,že z mojej poistky škoda uhradená byť nemôže,pretože hadica nie je súčasťou domácnosti,ale stavby domu.Zároveň mi prišiel z poisťovne Allianz šek na uhradenie škody vzniknutej susedovi v sume 3444,-Sk.Pýtam sa,na čo platím poistenie bytu a SBD do fondu opráv?Som naozaj povinná sumu vyplatiť?SBD v Šali sa od toho dištancuje,vraj je to súčasťou bytu.Predsa SBD mi chodí meniť hadice,montovať vodomery.Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    modra02 Pozri príspevok
    V čase mojej neprítomnosti mi v byte praskla hadica na prívod teplej vody,ktorú mi namontovalo SBD pred dvoma rokmi.Tým sa stalo,že mi uniklo viac ako ročná spotreba vrelej vody a vytopila som susedov.Hadicu som si musela dať vymeniť na vlastné náklady.Sused žiadal uhradiť jeho vzniknuté škody v byte z mojej poistky.Prišla mi odpoveď,že z mojej poistky škoda uhradená byť nemôže,pretože hadica nie je súčasťou domácnosti,ale stavby domu.Zároveň mi prišiel z poisťovne Allianz šek na uhradenie škody vzniknutej susedovi v sume 3444,-Sk.Pýtam sa,na čo platím poistenie bytu a SBD do fondu opráv?Som naozaj povinná sumu vyplatiť?SBD v Šali sa od toho dištancuje,vraj je to súčasťou bytu.Predsa SBD mi chodí meniť hadice,montovať vodomery.Ďakujem za odpoveď.
    Tá hadica praskla v tvojom byte, alebo v stupačke?

    Tu je jedna téma podobného rázu:

    http://www.porada.sk/t64766-oprava-o...-potrubia.html

    Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

    začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac Soňurka
    modra02 Pozri príspevok
    V čase mojej neprítomnosti mi v byte praskla hadica na prívod teplej vody,ktorú mi namontovalo SBD pred dvoma rokmi.Tým sa stalo,že mi uniklo viac ako ročná spotreba vrelej vody a vytopila som susedov.Hadicu som si musela dať vymeniť na vlastné náklady.Sused žiadal uhradiť jeho vzniknuté škody v byte z mojej poistky.Prišla mi odpoveď,že z mojej poistky škoda uhradená byť nemôže,pretože hadica nie je súčasťou domácnosti,ale stavby domu.Zároveň mi prišiel z poisťovne Allianz šek na uhradenie škody vzniknutej susedovi v sume 3444,-Sk.Pýtam sa,na čo platím poistenie bytu a SBD do fondu opráv?Som naozaj povinná sumu vyplatiť?SBD v Šali sa od toho dištancuje,vraj je to súčasťou bytu.Predsa SBD mi chodí meniť hadice,montovať vodomery.Ďakujem za odpoveď.

    O akú hadicu sa jedná? Záleží na tom, či bola v stene, vtedy je to súčasť stavby, ak nie je umiestnená v stene, je to súčasť bytu. Aspoň taký výklad som ja dostala v jednej nemenovanej poisťovni .

    havária na vodovodnom potrubí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.