Zavrieť

Porady

501nákup PHM

Dobrý deň.
Nakúpila som motorovú naftu od českej fy AGIP v rôznych krajinách EU,po preskúmaní došlých faktúr som zistila,ža táto fy má registráciu pre DPH vo všetkých členských štátoch ja som si neuplatnila DPH a po zalatení som sa dozvedela,že mám nárok na odpočet DPH.V CZ republike som si uplatnila a bolo my vyhovené./vrátili DPH/ avšak v účtovníctve to je zaučtovane jednou položkou ako faktúra v cudzej mene ak chcem aby mi vyplatili slovenskú DPH musím urobiť opravné daňové priznanie ale neviem ako to správne rozučtovať aby to vypadlo správne z účtovníctva /aby ste má správne pochopili v jednej došlej fa je nakupovaná nafta na čechách,slovenskú,poľsku - ja si myslín asi takto česká bez DPH,slovenská s DPH, poľská bez DPH ./ak ste sa niekto stretol s takýmto prípadom a mne ste porozumeli prosím poradte ako na to. Moc ďakujem Mária
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maria.j Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Nakúpila som motorovú naftu od českej fy AGIP v rôznych krajinách EU,po preskúmaní došlých faktúr som zistila,ža táto fy má registráciu pre DPH vo všetkých členských štátoch ja som si neuplatnila DPH a po zalatení som sa dozvedela,že mám nárok na odpočet DPH.V CZ republike som si uplatnila a bolo my vyhovené./vrátili DPH/ avšak v účtovníctve to je zaučtovane jednou položkou ako faktúra v cudzej mene ak chcem aby mi vyplatili slovenskú DPH musím urobiť opravné daňové priznanie ale neviem ako to správne rozučtovať aby to vypadlo správne z účtovníctva /aby ste má správne pochopili v jednej došlej fa je nakupovaná nafta na čechách,slovenskú,poľsku - ja si myslín asi takto česká bez DPH,slovenská s DPH, poľská bez DPH ./ak ste sa niekto stretol s takýmto prípadom a mne ste porozumeli prosím poradte ako na to. Moc ďakujem Mária
    České PHL 501/321 aj s DPH. Vrátené CZ DPH - predpis 378/648, a úhrada na 221/378. Slovenské PHL 501,343/321, a polské PHL tak ako CZ PHM 501/321 aj s DPH. Ak aj z Poľka budeš žiadať o vrátenie DPH, tak postupuješ obdobne ako u CZ PHL.

    maria.j je offline (nepripojený) maria.j

    maria.j
    smith Pozri príspevok
    České PHL 501/321 aj s DPH. Vrátené CZ DPH - predpis 378/648, a úhrada na 221/378. Slovenské PHL 501,343/321, a polské PHL tak ako CZ PHM 501/321 aj s DPH. Ak aj z Poľka budeš žiadať o vrátenie DPH, tak postupuješ obdobne ako u CZ PHL.


    ďakujem za odpoveď potrebujem to ešte odobriť. maria.j

    maria.j je offline (nepripojený) maria.j

    maria.j
    a čo tak rozúčtovať české PHM aj s DPH lebo češi na základe žiadosti vrátia českú DPH čo sa mi v tom prípade povýši.dík m

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    maria.j Pozri príspevok
    a čo tak rozúčtovať české PHM aj s DPH lebo češi na základe žiadosti vrátia českú DPH čo sa mi v tom prípade povýši.dík m
    Postup od smitha je v súlade s usmernením min. fin. SR (ak sa nemýlim). Určite je tu niekde prilepené, len treba hľadať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maria.j Pozri príspevok
    a čo tak rozúčtovať české PHM aj s DPH lebo češi na základe žiadosti vrátia českú DPH čo sa mi v tom prípade povýši.dík m
    Ako rozúčtovať? Máš na mysli 501,343/321 pri CZ DPH? Na Slovensku o CZ DPH neúčtuješ. Je to pre teba náklad. Jedine keby si bola v CZ registrovaná za platiteľa DPH, a faktúra by bola vystavená na IČ DPH v ČR.

    O ČR DPH neúčtuješ, je to pre teba náklad, preto vrátenie sa účtuje do výnosov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.