Zavrieť

Porady

Treba sklad materiálu?

Zdravím všetkých poraďákov, som živnostník, účtujem v JÚ v ALFE a potreboval by som poradiť so skladom. Predávam tovar, konkrétne sa jedná o PC, kancelársku techniku a príslušenstvo s tým spojené. Je mi jasné, že musím viesť sklad tovaru, aj ho vediem. Popri predaji však poskytujem aj služby ako renovácie spotrebného materiálu pre tlačiarne, tlač a potlač. Tiesto služby poskytujem v spojitosti s tovarom, ktorý predávam. Napríklad predávam papier a atrament ako tovar, čiže mám ho vedený na sklade tovaru. Zároveň však poskytujem aj tlač fotiek alebo potlač CD a DVD. Pri tlači fotiek alebo potlači DVD pochopiteľne spotrebujem fotopapier alebo DVD a atrament a nejaké drobnosti, ktoré dávam rovno do spotreby lebo vzhľadom na ich cenu a charakter je nemožné ich rozrátať na jednotlivé kusy. Otázka znie, je potrebné viesť zvlášť sklad materiálu, kde budem mať vlastne rovnaké skladové karty a budem z nich robiť výdajky pri spotrebe?

Alebo stačí viesť sklad tovaru a robiť rovnako výdajky - "spotreba" zo skladu tovaru? Totiž keď ten atrament alebo papier nakupujem, neviem, či ho spotrebujem na tlač alebo ho predám ako tovar.

No napr. potlačené a napálené DVD už zrejme nie je tovar, ale výrobok.

No ten proces sa mi zdá trošku "prepapierovaný": Vydám DVD a atrament zo skladu tovaru, príjmem na sklad materiálu, následne vydám zo skladu materiálu do spotreby (pri výrobe) a následne príjmem výrobok (potlačené DVD) v cene vlastných nákladov na sklad výrobkov, (aj keď v ALFE sklad výrobkov typovo akosi zadefinovať nejde, takže zrejme by to išlo na 3 sklad, "kvázi sklad výrobkov") a na záver konečne na základe odberateľskej FA výdajka konkrétnemu odberateľovi. Ešte som to len opísal a už je mi z toho trošku nevoľno. Ďakujem za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Treba sklad materiálu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.