Zavrieť

Porady

rozvod - majetkove vyporiadanie

zdravim vas,
s mojou drahou manzelkou sa chystame po 2,5 roku divneho manzelstva rozviest. zatial sme stihli nadobudnut nehnutelnost v centre BA zatazenu hypotekou. problem z mojho pohladu je, ze ked zacali problemy takmer po tyzdni byvania v dotycnom byte (vraj som bol nasilny, ale po case mi povedala, ze si len nevedela ku mne najst cestu a klamala) odisla byvat so znamou do podnajmu. odvtedy som platil hypo a vsetko okolo domacnosti sam, uz vyse dvoch rokov. vobec ju nezaujimalo, ako som na tom, iba hladala chyby, ako byt spravujem.
teraz pred rozvodom, ziada odo mna polovicu hodnoty bytu. z hladiska prava je to v poriadku, z moralneho hladiska mi asi date za pravdu, ze velmi ne.
ja som musel zacat podnikat, aby som to utiahol, ona si narobila dlhy na kreditkach. moja otazka znie:
- mozem sa opriet o tieto fakty pri sude o majetok, bude to mat pre mna zmysel? mne ide o moj domov, kde zijem, ona chce len peniaze.

dakujem za kazdu radu.

heno
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    myslim, že sud by mohol zobrat tuto skutocnost do uvahy,keďže ste žili oddelene dlhy čas, čo je dovod potom aj na rozvod, avšak je to potrebne aj dokazovať. V dohode o vysporiadani BSM by bola potom ta ciastka zohladnena. Na to sa oplati zobrat aj dobreho pravnika.

    majka555 je offline (nepripojený) majka555

    majka555
    Ako slobodná som nadobudla byt. Na liste vlastníctva je len moje meno. Byt je v osobnom vlastníctve-bez ťarchy.Bol kúpený v hotovosti. Po dvoch mesiacoch od nadobudnutia bytu som sa vydala. Trvalý pobyt tam má aj manžel, s ktorým sa chcem teraz rozviesť. deti nemáme. Má nárok na pomernú časť bytu resp. musím mu nájsť náhradné ubytovanie?

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ak si jedinou vlastníčkou zapísanou na LV ešte pred uzavretím manželstva, nemá manžel nárok ani na vyplatenie z bytu ani na náhradné ubytovanie.

    rozvod - majetkove vyporiadanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.