Zavrieť

Porady

VOZD - vakcina

Ahojte. Chcela by som sa len uistit ci mam spravny nazor : moja zivnost ja zalozena zo 60% na praci v cestovnom ruchu ako sprievodca. Myslite si, ze by mi danovaci uznali ako VOZD ockovanie proti hepatitide ( cca 6000Sk )? Kedze cestujem po svete, a zivim sa "mojou hlavou", potrebujem sa nejako chranit, nie?....Dakujem za Vas nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ci by ti to uznali, alebo nie by zalezalo najma od toho, ako si to obhajis pred pripadnou kontrolou. Ak cestujes po krajinach, kde je riziko nakazy,tak by to nemal byt problem.

    Záko o cestovných náhradách § 11a
    Náhrada výdavkov za povinné očkovanie
    a odporúčané očkovanie


    Zamestnancovi, ktorý je vyslaný na zahraničnú pracovnú cestu do tropických oblastí alebo do inak zdravotne obťažných oblastí, patrí náhrada preukázaných výdavkov za povinné očkovanie a za očkovanie odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou alebo Úradom verejného zdravotníctva.
    Pozri si či v krajínách do ktorých cestuješ je povinné alebo aspoň odporučené očkovanie a ak ano, tak by ti to uznat mali.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.