Zavrieť

Porady

PROLUC a danove skupiny

Prosim Vas, po dlhej dobe som sa vratila ku svojej povodnej profesii, uctujem, pouzivam PROLUC. Ale nakolko sa za poslednych 7 rokov vela veci zmenilo, potrebovala by som radu, akym sposobom sa v PROLUCi uctuju DF a OF, mam na mysli priradenie danovych skupin kvoli spravnosti vyplnenia priznania k DPH a aky je postu pri preuctovavani DPH, ak je vobec potrebne DPH preuctovavat. ide len o tuzemske faktury. Velmi pekne dakujem. Dufam, ze mi niekto poradi, aby som sa necitila ako Alenka v risi divov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lueli je offline (nepripojený) Lueli

    Lueli
    Ahoj, je to zložité to tu popisovať, ale ak máš aktuálnu verziu Proluču, tak tam v nápovede v každom module je obsiahla príručka, ak nemáš aktuálnu verziu, pošli mi ss, doručím ti príručky z inštalačného cd.
    Prípadne ak máš konkrétny problém, ktorý nevieš vyriešiť, zavolaj na hotline, 02/52493296.

    Zdar

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    janar Pozri príspevok
    Prosim Vas, po dlhej dobe som sa vratila ku svojej povodnej profesii, uctujem, pouzivam PROLUC. Ale nakolko sa za poslednych 7 rokov vela veci zmenilo, potrebovala by som radu, akym sposobom sa v PROLUCi uctuju DF a OF, mam na mysli priradenie danovych skupin kvoli spravnosti vyplnenia priznania k DPH a aky je postu pri preuctovavani DPH, ak je vobec potrebne DPH preuctovavat. ide len o tuzemske faktury. Velmi pekne dakujem. Dufam, ze mi niekto poradi, aby som sa necitila ako Alenka v risi divov
    Mala by si mať poslednú aktuálnu verziu, tu keď si nainštaluješ, tak Ti nainštaluje i DS, ktoré sú aktuálne a DP Ti potom vytvorí o.k. Pri aktualizácii sa Ťa spýta, či chceš DS od výrobcu- to potvrdíš.
    OF účtuješ hne´d priamo pri zaevidovaní, alebo výberom v knihe faktúr. Tu sa používajú pre ntto DS 3 a pre DPH 4...

    zajacik je offline (nepripojený) zajacik

    zajacik
    ...ak máš aktuálnu verziu aj nainštalovanú (je to 7.73.), tak máš v programe aj nápovedu. Napr. aj v hlavnej ponuke je obrázok .. na ktorý stačí kliknúť, a tam je odkaz na podrobný popis k novej DPH a popis kombinácií DS, ktoré sa používajú od 10/2007 ...

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    FA odoslané DS 3 dph k nej 4 pri 19% sadzbe DPH
    FA odoslané DS 3 dph k nej 4 (účtuješ -)
    FA došlé DS 121 dph k nej 21
    FA došlé dobropis DS 119 dph k nej 19 (-)

    PROLUC a danove skupiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.