Zavrieť

Porady

Výsledok hospodárenia v JU a uctovna zavierka?

Mozte mi poradit, ako sa to robi?

Doteraz som mal dojem, ze len odpocitam polozku prijmov od vydavkov, ktore maju vplyv na DZ.. ale asi som sa mylil..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Skús sa opýtať presnejšie čo máš na mysli? Lebo áno odpočítaš od príjmov výdavky a výjde Ti základ dane a potom v daňovom priznaní uvádzaš ďalšie položky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Čo ako sa robí ?
    Účtovná závierka v JÚ je Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.

    Po spracovaní účtovníctva sa musíme "prepracovať" k základu dane, pričom postupujeme podľa ustanovení § 17 Zákona o dani z príjmov:
    § 17
    Všeobecné ustanovenia o zisťovaní základu dane
    (1) Pri zisťovaní základu dane alebo daňovej straty sa vychádza

    a) u daňovníka účtujúceho v sústave jednoduchého účtovníctva1) alebo u daňovníka, ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, z rozdielu medzi príjmami a výdavkami,
    ....
    (2) Výsledok hospodárenia alebo rozdiel medzi príjmami a výdavkami podľa odseku 1 pri zisťovaní základu dane sa
    a) zvýši o sumy, ktoré nemožno podľa tohto zákona zahrnúť do daňových výdavkov alebo ktoré boli do daňových výdavkov zahrnuté v nesprávnej výške, b) zvýši o sumy, ktoré nie sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sú zahrnované do základu dane, c) zníži o sumy, ktoré sú súčasťou výsledku hospodárenia, ale podľa tohto zákona sa nezahrnú do základu dane.
    a nasl. (je to veeeeľmi dlhý § ).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    prodigy_mt Pozri príspevok
    Mozte mi poradit, ako sa to robi?

    Doteraz som mal dojem, ze len odpocitam polozku prijmov od vydavkov, ktore maju vplyv na DZ.. ale asi som sa mylil..
    Veru to čo ti vyjde je iba čiastočný základ dane. Z tej sumy sa môže ešte odpočítavať dosť "veci".

    Začni so študovaním tu:

    http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html
    KvetkaK Pozri príspevok
    Skús sa opýtať presnejšie čo máš na mysli? Lebo áno odpočítaš od príjmov výdavky a výjde Ti základ dane a potom v daňovom priznaní uvádzaš ďalšie položky.

    Takze na teste sme mali priklad, kde sme mali do penazneho dennika zauctovat par operacii /s tym som asi problem nemal/.. Potom sme na zaklade toho penazneho dennika mali vycislit vysledok hospodarenia a zaklad dane.

    S tymto som asi problem mal, kedze som na zaklad dane pouzil rozdiel stlpcov 13 a 17.. dalej som s tym nepohol..

    + by som sa chcel este spytat, ako sa v JU uctovnictve uctuju odpisy, vdaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    prodigy_mt Pozri príspevok
    Takze na teste sme mali priklad, kde sme mali do penazneho dennika zauctovat par operacii /s tym som asi problem nemal/.. Potom sme na zaklade toho penazneho dennika mali vycislit vysledok hospodarenia a zaklad dane.

    S tymto som asi problem mal, kedze som na zaklad dane pouzil rozdiel stlpcov 13 a 17.. dalej som s tym nepohol..

    + by som sa chcel este spytat, ako sa v JU uctovnictve uctuju odpisy, vdaka.
    K tým odpisom:

    http://www.porada.sk/blog.php?b=48

    a niečo o peňažnom denníku:

    http://www.porada.sk/blog.php?b=53

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak mal byť vyčíslený "výsledok hospodárenia" len na základe PD, tak je to rozdiel medzi POZD a VOZD. Odpisy sa "účtujú" ako uzávierková operácia do PD.

    Výsledok hospodárenia v JU a uctovna zavierka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.