Zavrieť

Porady

nepeňažná odmena maklérom

Prosím o radu. Som externá účtovníčka maklérskej s.r.o., ktorá sprostredkuje poistenie.Firma sa rozhodla odmeniť najlepších maklérov tak, že im po dosiahnutí určitého množstva uzatvorených poistných zmlúv so stanovenou výškou poistnej sumy dá ako odmenu notebook v hodnote do 30 tis.Sk. Zároveň s odovzdaním notebookov im doručí list, v ktorom ich upozorní, že získali vecnú cenu a na základe zákona o dani z príjmov sú povinní túto si zdaniť v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzických osôb.
Moja otázka znie:
1/ ako v s.r.o. zaúčtujem nákup takýchto notebookov
2/ ako v s.r.o. zaúčtujem odovzdanie vecnej ceny maklérom
3/ čo s DPH z notebookov na vstupe aj na výstupe-s.r.o. je plátca DPH, ale vykonáva len činnosti oslobodené od DPH=sprostredkovanie poistenia
Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    daskan Pozri príspevok
    Prosím o radu. Som externá účtovníčka maklérskej s.r.o., ktorá sprostredkuje poistenie.Firma sa rozhodla odmeniť najlepších maklérov tak, že im po dosiahnutí určitého množstva uzatvorených poistných zmlúv so stanovenou výškou poistnej sumy dá ako odmenu notebook v hodnote do 30 tis.Sk. Zároveň s odovzdaním notebookov im doručí list, v ktorom ich upozorní, že získali vecnú cenu a na základe zákona o dani z príjmov sú povinní túto si zdaniť v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzických osôb.
    Moja otázka znie:
    1/ ako v s.r.o. zaúčtujem nákup takýchto notebookov 543/321 - nedaňový
    2/ ako v s.r.o. zaúčtujem odovzdanie vecnej ceny maklérom
    3/ čo s DPH z notebookov na vstupe aj na výstupe-s.r.o. je plátca DPH, ale vykonáva len činnosti oslobodené od DPH=sprostredkovanie poistenia ak vykonáva iba oslobodené činnosti, potom nevzniká ani nárok na uplatnenie dph.
    Vďaka za odpovede.
    ..............................

    daskan je offline (nepripojený) daskan

    daskan
    Nemal by byť 543/321 daňovým výdavkom? V prípade, že príjemca túto vecnú cenu zdaní, prečo nemá s.r.o. nárok na daňový výdavok? Navyše u s.r.o. je to výdavok, ktorý slúži na dosiahnutie a udržanie príjmov tým, že motivuje makléra k vyšším výkonom a tak aj k vyšším ziskom s.r.o. ?!?

    nepeňažná odmena maklérom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.