Zavrieť

Porady

Odpočítateľná položka na dieťa

Kto som ?? po posledných dňoch čo mám za sebou už ani sám neviem ...ale viem čo chcem ...viac
ČAUTE,

Vie mi niekto povedať, koľko je pre rok 2007 odpočítateľná položka na dieťa ?? V roku 2006 to bolo tuším 6480 Sk .

Ďakujem ))
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
NEWDREAM Pozri príspevok
ČAUTE,

Vie mi niekto povedať, koľko je pre rok 2007 odpočítateľná položka na dieťa ?? V roku 2006 to bolo tuším 6480 Sk .

Ďakujem ))
Nie je to odpočitateľná položka, ale daňový bonus, ktorý sa odrátava od daňovej povinnosti. Za rok 2007 to je 6x540 + 6x555 = 6570,-
0 0
NEWDREAM NEWDREAM

NEWDREAM je offline (nepripojený) NEWDREAM

Kto som ?? po posledných dňoch čo mám za sebou už ani sám neviem ...ale viem čo chcem ...viac
Ďakujem ... a ospravedlňujem sa za zlé naformulovanie .. už si to zapametám že to je DAŇOVÝ BONUS ...
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Zamestnanec si chce pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2007 dodatočne uplatniť bonus na jedno dieťa. Aké potvrdenia je potrebné k tomu doložiť? ďakujem krásne
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Fotokópiu rod.listu .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Záleží aj od veku dieťaťa , aký doklad treba doložiť.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ide o dieťa narodené v roku 2002
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Martina CF Pozri príspevok
ide o dieťa narodené v roku 2002
Tak potom stačí fot. RL.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ak dcéra navštevovala minulý rok SŠ/ do júna/ a od septembra VŠ, je potrebné doložit potvrdenia o návšteve obidvoch škôl? ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pepa Pozri príspevok
Tak potom stačí fot. RL.
Kedysi odo mňa pýtali aj potvrdenie, že daňový bonus si neuplatňuje manželka. Už to netreba predkladať?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Pepa Pozri príspevok
Tak potom stačí fot. RL.
ak by to bolo školopovinné dieťa treba doložiť potvrdenie o návšteve školy? pretože druhé dieťa je školopovinné a mám len kópiu rodné listu a daňový bonus sme vyplácali. je potrebné dodatočne vyžiadať potvrdenie o návšteve školy?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dopravca Pozri príspevok
Ak dcéra navštevovala minulý rok SŠ/ do júna/ a od septembra VŠ, je potrebné doložit potvrdenia o návšteve obidvoch škôl? ďakujem
Áno.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
ak by to bolo školopovinné dieťa treba doložiť potvrdenie o návšteve školy? pretože druhé dieťa je školopovinné a mám len kópiu rodné listu a daňový bonus sme vyplácali. je potrebné dodatočne vyžiadať potvrdenie o návšteve školy?
Do ukončenia povinnej ZŠ nie je potrebné-stačí RL, potrebné je až po 16. roku veku dieťaťa- ak navštevuje S alebo VŠ.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Tweety Pozri príspevok
Do ukončenia povinnej ZŠ nie je potrebné-stačí RL, potrebné je až po 16. roku veku dieťaťa- ak navštevuje S alebo VŠ.
ďakujem pekne za odpovede
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

a ešte ma napadla jedna otázka, keď budem robiť ročné zúčtovanie dane a dodatočne vyplatím zamestnancovi daňový bonus, je potrebné ho vyžiadať od DÚ, alebo stačí ak odvediem o to nižšiu daň?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Martina CF Pozri príspevok
a ešte ma napadla jedna otázka, keď budem robiť ročné zúčtovanie dane a dodatočne vyplatím zamestnancovi daňový bonus, je potrebné ho vyžiadať od DÚ, alebo stačí ak odvediem o to nižšiu daň?


Ak sa so sumou "zmestíš" do povinného odvodu , stačí odviesť menšiu sumu.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Paula Pozri príspevok
Ak sa so sumou "zmestíš" do povinného odvodu , stačí odviesť menšiu sumu.
sumou sa do povinného odvodu na 99% nezmestím. môžem to urobiť na viackrát alebo radšej požžiadať o vrátenie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chobot Pozri príspevok
Kedysi odo mňa pýtali aj potvrdenie, že daňový bonus si neuplatňuje manželka. Už to netreba predkladať?

Netreba, za to, čo vo Vyhlásení si uplatní a svojim podpisom potvrdí, je zodpovedný sám zamestnanec, nie mzdový účtovník.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Chobot Pozri príspevok
Kedysi odo mňa pýtali aj potvrdenie, že daňový bonus si neuplatňuje manželka. Už to netreba predkladať?
nenašla som odpoveď, je potrebné potvrdenie že manžel/ka/ neuplatnuje bonus? dík
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Iwett Pozri príspevok
nenašla som odpoveď, je potrebné potvrdenie že manžel/ka/ neuplatnuje bonus? dík

odpoveď máš "nad sebou"
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Iwett Pozri príspevok
nenašla som odpoveď, je potrebné potvrdenie že manžel/ka/ neuplatnuje bonus? dík
Toto potvrdenie síce nie je potrebné, ale poznám zametnávateľov, ktorí to aj napriek tomu vyžadujú. Asi majú málo papierov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať