Zavrieť

Porady

Vykurovanie rod.domu

Idem stavať dom a neviem sa rozhodnúť,aké je najvýhodnejšie vykurovanie do domu mam zhruba záujem o plyn a teraz neviem či je lepšie kozub alebo kotol na tuhe palivo alebo solárne.Poradte mi ak ma niekto s tým dajaké skúsenosti
. Vopred vďaka.
Usporiadat
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

Sice je to tazko takto odbrucha a teoreticky...
ale kombinuj...

Daj sa na plyn + kozub s prieduchmi rozumne riesenymi usetri 20 az 70 % + stresne paneli daju 10 az 20 %

ak si lenivy relativna uspora bude okolo 30 az 40 % pri tejto kombinacii ale ak chces usetrit a budes sa snazit tak budes plynom iba temperovat
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
ja budem riesit vykurovanie kondenzacnym kotlom - volim kombinaciu podlahoveho a radiatoroveho vykurovania a k tomu este krb/kozub, kde budem mat prieduchy do izieb ...
vykurovanie ries predovsetkym s kurenarom
0 0
eliška1 eliška1

eliška1 je offline (nepripojený) eliška1

Riešime podobnú situáciu a rozhodli sme sa pre pec na peletky samá automatika, vysoká výhrevnosť do pece chodiš raz za 3 - 5 dní no proste super.Už sme konzultovali s viacerými odborníkmi kachliar - výborné teplo, ale najlepšie kombinovať s iným kúrením, alebo do každej izby kachlovú pec, veľmi nákladné. Krbové kúrenie s teplovzdušnými rozvodmi - najnezdravšie teplo, prach, nevýhoda pre alergikov, musíš stále kúriť, aby bolo teplo, prestaneš je po teple. Máme pec na drevo tiež dobré kúrenie ,nevýhoda, že potrebuješ neustále zásobu suchého dreva.
Z môjho hľadiska každá pec v dome ti robí špinu a drobný prach, preto by som takéto kúrenie nechcela Najdrahšie kúrenie je plynové a elektrické. pa pa
0 0
gyula75 gyula75

gyula75 je offline (nepripojený) gyula75

Zdravím Vás,
Chcel by som sa informovať o dotácii na solárni systém a kde dostanem žiadosť na dotaciu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Daj 30cm eps na steny, 40cm vaty do strechy, 20cm eps do podlahy a potom mozes kurit aj elektrokotlom, alebo lepsie povedane dokurovat, lebo budes potrebovat dodat minimum tepla do domu.
0 0
eliška1 eliška1

eliška1 je offline (nepripojený) eliška1

Možno máš pravdu, ale ešte k tomu treba rekuperačnú jednotku, nemáš s tým skúsenosti? Investícia cca 65000Sk
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

eliška1 Pozri príspevok
Možno máš pravdu, ale ešte k tomu treba rekuperačnú jednotku, nemáš s tým skúsenosti? Investícia cca 65000Sk
Onedlho mi budu montovat rekuperaciu, takze zatial mam iba teoreticke skusenosti.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Onedlho mi budu montovat rekuperaciu, takze zatial mam iba teoreticke skusenosti.
Zda sa ze informacie od teba su a budu vzdy z prvej ruky , ked ti ju namontuju, daj vediet budem ta bombardovat otazkami.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Zda sa ze informacie od teba su a budu vzdy z prvej ruky , ked ti ju namontuju, daj vediet budem ta bombardovat otazkami.
Musime nahodit okna, aby mohol prist chlapik na rekuperacky. Ale ja ho bombardujem otazkami uz asi 2 mesiace, tak ked ta nieco zaujima, budes vediet zatial z druhej ruky. )
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
máš tých majstrov z blízkeho okolia? alebo hľadáš z celej SR? Načo si treba dávať pri rekuperácii pozor?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

KEJKA Pozri príspevok
máš tých majstrov z blízkeho okolia? alebo hľadáš z celej SR? Načo si treba dávať pri rekuperácii pozor?
Vacsinou su z okolia, nieco robili vychodniari a prave taki co byvaju daleko, boli najlepsi. Oni sa tu ubytovali a vedeli, ze cim skor spravia, tym skor pojdu domov, takze makali od rana do vecera. Rovnako s "madarmi" mam super skusenosti, velmi poctivi ludia.

Pri rekuperacii? Na rozvody(ideal podla mna hladky hlinik), ich dobru izolacia(aby to nebolo pocut v izbach) a samozrejme samotnu jednotku, aj ked v nich sa zatial velmi nevyznam, ale tu co chcem ja, som videl nazivo, mam super referencie od cloveka, ktory si dal na dome dost zalezat a prave tuto firmu si pochvaloval.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Kriteriom su cas, priestor a peniaze. Ak ma clovek dost casu prikladat, cistit kotol, komin a priestor na skladovanie pevnych paliv, moze ist cestou pevnych paliv. Ak nie, volba spada na plyn alebo el. energiu. El. energia je drahsia, ale pri dobrej regulacii su naklady ako pri plyne. Pevne paliva su surovinou, pri zvysenom dopyte porastie ich cena. Najschodnejsia cesta do buducnosti sa javi rekuperacia, avsak vyzaduje vysoke investicne naklady a pravdepodobne aj zvysene naklady na udrzbu systemu. Solarna energia sa da vyuzit na ohrev (predohrev) TUV, na vykurovanie treba velku plochu a vysoke investicie, co je narocne na priestor a peniaze.
0 0
hrubyv hrubyv

hrubyv je offline (nepripojený) hrubyv

Prosim ťa, koľko stoji cca taký rekuperačný system?
0 0
hrubyv hrubyv

hrubyv je offline (nepripojený) hrubyv

... a este môžeš mi dať nejake kontakty na firmy ktore sa zaoberaju touto problematikou?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

hrubyv Pozri príspevok
Prosim ťa, koľko stoji cca taký rekuperačný system?
Hrozne to kolise, zavisi to od firmy aj pouziteho materialu. Dostal som aj ponuky na 300-350tis. Nakoniec to budem mat za 150 aj s pracou, pouzity kvalitny material.

Najviac znama je Atrea, mne to robi Vano(vano.sk).
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Najlepsie je navstivit specializovanu vystavu (tusim Aqutherm Trencin alebo Coneco Bratislava). Tam najdes na jednom mieste a za jeden den vsetky informacie. Potom staci nazbierat katalogy a navstivenky a pomaly studovat a kontaktovat technikov prislusnych firiem.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Upresním - Aguaterm je v Nitre 5.2.-8.2.08 a súhlasím, že výstavy vedia veľa naučiť.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Podla mna sa clovek najviac nauci prave z osobnych skusenosti alebo skusenosti inych ludi. Od predajcov ani tak nie.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar


Pri tejto konkrétnej otázke určite hej.
Ale inak - citát: Je lepšie 1x vidieť ako 100x počuť (autor-už neviem, asi preto, že som ho nevidel)
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Hrozne to kolise, zavisi to od firmy aj pouziteho materialu. Dostal som aj ponuky na 300-350tis. Nakoniec to budem mat za 150 aj s pracou, pouzity kvalitny material.

Najviac znama je Atrea, mne to robi Vano(vano.sk).
Krupica toto je aka kvalitna informacia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať