Zavrieť

Porady

Dotacia z UP - zmena prostriedkov

V decembri 2006 mi prisla dotacia z uradu prace, v roku 2007 som nieco nakupila. Teraz ked si uctujem tak som prisla na to, ze tie veci ktore mam uvedene v rozpocte som nakupila (okrem jedneho) ale za mensie sumy ako som predpokladala. Je mozne zmenit rozpocet, ktory som dala aj UP a ankupit nieco este aj ine?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    myslim, ze nevycerpane prostriedky by si mala UP vratit. Zalzei na tom, ako je postavena zmluva. Najlepsie riesenie je, poradit sa priamo na UP s pracovničkami, ktore tieto zaležitosti riešia.

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Nevycerpane nechcem vratit dotaciu by som chcela pouzit na zaplatenie odvodov a na to by som potrebovala zmenit rozpocet, je to mozne?

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    obavam sa, že by to bolo v rozpore so zmluvou a ak by niekto na to prišiel, že sa tak stalo, pri važnejšom porušeni zmluvy byva pravidlo, že všetky prostriedky sa musia vratiť UP

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Dotáciu z ÚP je možné použiť len na tie veci, ktoré sú uvedené v podnikateľskom zámere. Ak si nakúpila všetko, čo tam je uvedené a napriek tomu ti ešte zostali nejaké prostriedky, budeš ich žiaľ musieť vrátiť. Neviem akú máš zmluvu, ale podľa tej mojej ( tiež som čerpala dotáciu ) nie je možné použiť dotáciu na zaplatenie odvodov.

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Asi mame ine zmluvy, lebo ja tam odvody mam ale len vo vyske 3.400 co ked tak spatne pozeram to je malo.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    3 400 Sk na odvody je naozaj málo. Len do ZP za rok 2007 si zaplatila 12* 1064 = 12768 Sk. Naozaj záleží na zmluve, ťažko radiť, či je možné tú sumu v rozpočte zmeniť.
    Na tvojom mieste by som sa spýtala na ÚP, ktorý ti príspevok poskytol, či je to možné.

    Dotacia z UP - zmena prostriedkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.