Zavrieť

Porady

Zverenie dieťaťa do výchovy

Dobrý deň.
Vedel by mi niekto poradiť?

Jedná sa o manželský pár s jedným neplnoletým dieťaťom (3,5 roka), ktorý minulý rok požiadal o rozvod. Na rozvode sa manželka zaprisahala, že sa polepší a následne bol rozvod stiahnutí. Dnes sa definitívne pobalila a odišla z bytu. Problém je v tom, že ona chce vychovávať dieťa, no nemá ubytovanie a v práci je len v skúšobnej dobe. Manžel sa chce o dieťa tiež starať. O rozvod nechcú opäť požiadať, kedže nedávno jeden stiahli.
Dá sa nejako vybaviť, aby sa matka s dieťaťom nemohla stíkať? Bojíme sa totiž, že ho zavedie medzi cigáňov (kedže si tam našla milenca) a potom bude ťažké získať ho späť. Pomôžte mi, prosím. Je nutné, aby požiadali o rozvod, alebo je aj iné riešenie? Rozvod by sa podal o cca pol roka.

Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ahoj, to máte na súde zistené, že sa ten návrh o rozvod môže dať iba o polroka? to sa pýtam seriozne, lebo mi je nelogické, že prečo by sa nemohol dať ten návrh znovu teraz. je tam tá podmienka?
    lebo však čo je natom ked si podám znovu, to je moja vec nie? šak si zaplatím 2000,- sk kolok a je.
    nechápem

    a ešte toľko, že """" zo psa slanina nebude nikdy """""""" to k tomu, že sa polepší
    Naposledy upravil Barbara : 09.01.08 at 12:08 Dôvod: doplnenie

    Ejuska2586 je offline (nepripojený) Ejuska2586

    Erika Ejuska2586
    Nie. Rozvod sa môže podať hneď. Len tomu manželovi sa do toho nejako nechce...

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    riskuje stratu dieťaťa, mal by dať aspoň návrh na predbežné opatrenie (zverenie do výchovy)

    Zverenie dieťaťa do výchovy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.