Zavrieť

Porady

Odvody do ZP

Odvody do ZP sa počítajú v novom roku z min. mzdy 7600Sk až do podania Ročného zúčtovania preddavkov poistného na ZP za rok 2007 , alebo za január 2008 už z min.mzdy 8100SK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Viera25 Pozri príspevok
    Odvody do ZP sa počítajú v novom roku z min. mzdy 7600Sk až do podania Ročného zúčtovania preddavkov poistného na ZP za rok 2007 , alebo za január 2008 už z min.mzdy 8100SK.
    Za január je minimálny vymeriavací základ 8.100,- Sk.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Za január zaplatíš do 08.02.2008 sumu 1134,- Sk z vymeriavacieho základu 8.100,- Sk.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A ak na základe DP vychádza platiť z vyššieho VZ ako z minima, tak platí vyššie od 1.7.07 alebo zmení až od 1.1.2008, ďakujem

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Od 1.8.2007 mal zaplatiť toľko koľko bolo vypočítané v ročnom zúčtovní do ZP, ktoré sa robilo k 30.6.2007.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    sybila3 Pozri príspevok
    A ak na základe DP vychádza platiť z vyššieho VZ ako z minima, tak platí vyššie od 1.7.07 alebo zmení až od 1.1.2008, ďakujem
    Prečo na základe DP - preddavky na ZP platí podľa RZZP - min. z MM /ak je "čistá SZČO"/.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    zuhl Pozri príspevok
    Od 1.8.2007 mal zaplatiť toľko koľko bolo vypočítané v ročnom zúčtovní do ZP, ktoré sa robilo k 30.6.2007.
    Prečo od 1.8.?
    Podľa mňa od 1.7.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    zuhl Pozri príspevok
    Veď za júl do 8.8., nie? Tak som to myslela.
    Myslela som si, že si to tak myslela Ale obdobie je od 1.7. - zaplatiť do 8.8.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Opravujem, v minulosti to bolo na základe DP, v tej rýchlosti som sa pomýlila, z RZZP, takže do 30.6.07 mal platiť 966,- a od 1.7.2007 mu vychádza 1336,- to bude platiť do ďalšieho RZZP? tak?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    sybila3 Pozri príspevok
    Opravujem, v minulosti to bolo na základe DP, v tej rýchlosti som sa pomýlila, z RZZP, takže do 30.6.07 mal platiť 966,- a od 1.7.2007 mu vychádza 1336,- to bude platiť do ďalšieho RZZP? tak?
    Áno - bude platiť podľa RZZP, takže 1336,-

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    zuhl Pozri príspevok
    Áno, tak. Ale nemohol platiť 966, ale 1.064.
    Ak platil 966,- platil v nesprávnej výške. Od 1.1.2007 - do 30.6.2007 to malo byť 1064.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.