Zavrieť

Porady

personalista, konzultant, náborár

Chcem sa opýtať ako sa môžem stať personalistom (konzultantom, náborárom...) ? čo všetko potrebujem vedieť, aké kurzy mi treba? mám len SŠ, základy wordu, internetu www, e mail ( k excelu som sa nedostal) sem tam si pozriem články o práci a pod. Dá sa táto práca robiť aj z domu? ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Ahoj, povedala by som, že takého náborára by si hádam aj robiť mohol. Z domu asi ťažko. Byť personalistom - to už chce riadne fundovaného človeka a konzultant (poradca?) dvojnásobne. Možno by si mohol začať pri niekom skúsenom, kto sa v problematike vyzná. Počítač nestačí. Aspoň si to myslím, robila som personalistku a učila som sa roky v praxi a ešte aj dosť v škole. Je to zložité - podľa mňa. Ale držím palce.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Asi by si si mal najprv predsaviť, čo chceš robiť. Následne zistiť, čo taká práca personalistu a tých ďalších obnáša.
    Personalista je vo firmách, stredných a veľkých, kde sa vyžaduje táto pozícia. V malých firmách sa pozícia personalistu delí medzi manažment a účtovníčku, resp. mzdovú účtovníčku.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Predpokladam, ze zamestnavatel bude od personalistu vyzadovat predovsetkym perfektnu znalost legislativy. Najst cloveka na vhodnu poziciu dnes dokazu externe agentury, ale ak by si bol v nejakej firme zamestnany ako personalista, tak predpokladam, ze budes mat na starosti pracovne zmluvy a bsetko, co s tym suvisi.

    personalista, konzultant, náborár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.