Zavrieť

Porady

$ vo vzorci a kopírovanie

ako mám upraviť vzorec násobenia, ked potrebujem násobiť bunky v tabulke jednou fixnou bunkou a to pre kazdy riadok? napr. viď príloha: D2*C2, E2*C2, F2*C2.... a pre dalsí riadok detto D3*C3, E3*C3, F3*C3... je to vela stlpcov a a vela riadkov a keď to len kopirujem tak to nie je dobre ani s použitím $.
????
  • File Type: xls $.xls (15.0 KB, 14 videní)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tanče Pozri príspevok
    ako mám upraviť vzorec násobenia, ked potrebujem násobiť bunky v tabulke jednou fixnou bunkou a to pre kazdy riadok? napr. viď príloha: D2*C2, E2*C2, F2*C2.... a pre dalsí riadok detto D3*C3, E3*C3, F3*C3... je to vela stlpcov a a vela riadkov a keď to len kopirujem tak to nie je dobre ani s použitím $.
    ????
    V tej prvej bunke D8 musíš zadať ten vzorec takto:
    =D2*$C2
    a potom môžeš kopírovať. zároveň ti upraví aj číslo riadku. Vtedy totiž nezamkne ten údaj o riyadku č. 2 len ten stĺpec a číslo odkazujúce na riadok sa bude postupne meniť. Vyskúšaj.

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    ja myslim, ze to bude: D2*$C2,E2*$C2,D3*$C3,E3*$C3...
    to znamena, ze riadok nie je fixnuty, ale len stlpec C.
    Cize ak skopirujes vzorec z bunky D2 do D3 tak sa ti zmeni vzorec z $C2 na $C3

    mozno som to nepochopil ani ja

    $ vo vzorci a kopírovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.