Zavrieť

Porady

vypoved, nevycerpana dovolenka

ahojte, mozno sa to uz niekde o mojom probleme pisalo, len som na nho nenatrafila. pred chvilkou mi volal majitel, ze dal okamzitu vypoved zamestnankyni po vymene nazorov. a ja neviem ako jej mam spravit vypoved, bez toho, aby firma musela platit odstupne. je u nas zamestnana 3mesiace a jeden tyzden. viackrat s nou mal majitel problemy, ale nikdy to nedal na papier, boli to iba slovne upozornenia. po tom ako jej povedal, ze nech vypadne z predajne, tak mu vynadala, na co su aj svedkovia a potom odisla, aj ked jej este nekoncila prac. doba.
poradte mi, aku jej mam dat vypoved?
asi neslo o hrube porusenie prac.discipliny, ze?
inak ma s nou zamestnavatel podpisany dodatok k zmluve, ze ak bude s nou ukonceny PP skor ako 6 mesiacov od absolvovania skoleni, tak bude musiet naklady za skolenie uhradit. ja chcem navrhnut zamestnavatelovi, nech jej ponukne vypoved dohodou s poznamkou, ze su medzi nimi vsetky zavazky vyrovnane. tak by sme my nemuseli platit odstupne a ona nam za skolenie. len neviem, ci to ona prijme, teda ci s tym bude suhlasit.
poradte mi prosiiiiim dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    este som zabudla, ma 5 dni dovolenky, co s nimi?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janka.mo Pozri príspevok
    ahojte, mozno sa to uz niekde o mojom probleme pisalo, len som na nho nenatrafila. pred chvilkou mi volal majitel, ze dal okamzitu vypoved zamestnankyni po vymene nazorov. a ja neviem ako jej mam spravit vypoved, bez toho, aby firma musela platit odstupne. je u nas zamestnana 3mesiace a jeden tyzden. viackrat s nou mal majitel problemy, ale nikdy to nedal na papier, boli to iba slovne upozornenia. po tom ako jej povedal, ze nech vypadne z predajne, tak mu vynadala, na co su aj svedkovia a potom odisla, aj ked jej este nekoncila prac. doba.
    poradte mi, aku jej mam dat vypoved?
    asi neslo o hrube porusenie prac.discipliny, ze?
    inak ma s nou zamestnavatel podpisany dodatok k zmluve, ze ak bude s nou ukonceny PP skor ako 6 mesiacov od absolvovania skoleni, tak bude musiet naklady za skolenie uhradit. ja chcem navrhnut zamestnavatelovi, nech jej ponukne vypoved dohodou s poznamkou, ze su medzi nimi vsetky zavazky vyrovnane. tak by sme my nemuseli platit odstupne a ona nam za skolenie. len neviem, ci to ona prijme, teda ci s tym bude suhlasit.
    poradte mi prosiiiiim dakujem
    Ak dobre viem, tak výpoveď dohodou neexistuje, len rozviazanie prac.pomeru dohodou, podľa § 60. V tomto prípade nevzniká nárok na odstupné.

    P.S. Názov je o nevyčerpanej dovolenke, a pritom sa na to ani nepýtaš.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    smith
    ja som sa tak rozpisala, ze som to zabudla napisat

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    ja len neviem ci pristupi na tu dohodu, preto potrebujem inu alternativu, poradte prosim

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    prosiiim, prosiiim, to mi nikto neporadi?

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    janka.mo Pozri príspevok
    prosiiim, prosiiim, to mi nikto neporadi?
    No musíte postupovať v súlade so ZP.
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#63

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    ...bohužial zamestnanca sa nemôže človek len tak zbaviť ako špinavého prádla...odporúčam preštudovať ZP a rano povedať majiteľovi, že tu su obmedzenia pre ktore toho zamestnanca nemôže prepustiť z hodiny na hodinu...
    Ak tam bola nespokojnosť so zamestnancom, tak ešte v skušobnej dobe ste ho mali prepustiť a nie teraz robiť ramena.
    Viem, je to ťažke byť medzi dvoma kameňmi, z jednej strany šéf, majiteľ firmy a z druhej strany (podľa mňa obeť).

    vypoved, nevycerpana dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.