Zavrieť

Porady

výpoveď v skúšobnej dobe

Zamestanec mal pracovnú zmluvu na dobu určitú s 3 mesačnou skúšobnou lehotou s nástupom do zamestnania 15.10.2007.Prevzal mi 10.1.2008 oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe k 15.1.2008.Teraz mám pochybnosti či som dala správny dátum 15.1.2008.Neprešvihla som 3 mesiace, nemal byť ten dátum 14.1.2008?Ak máme výplatný termín v zmluve posledný deň nasledujúci mesiac tak tento zamestnanec má nárok na vyplatu až 28.2.2008?Pýtam sa preto, lebo ma tlačí k tomu, aby som mu vyplatila peniaze do konca januára.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=ivetak;607823]Zamestanec mal pracovnú zmluvu na dobu určitú s 3 mesačnou skúšobnou lehotou s nástupom do zamestnania 15.10.2007.Prevzal mi 10.1.2008 oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe k 15.1.2008.Teraz mám pochybnosti či som dala správny dátum 15.1.2008.Neprešvihla som 3 mesiace, nemal byť ten dátum 14.1.2008? Podľa môjho názoru malo byť ukončenie PP v skúšobnej lehote najneskôr 14.01., teda najneskôr do ukončenia skúšobnej lehoty. Aj keď oznámenie bolo dávané skôr, v predstihu. Ak máme výplatný termín v zmluve posledný deň nasledujúci mesiac tak tento zamestnanec má nárok na vyplatu až 28.2.2008?Pýtam sa preto, lebo ma tlačí k tomu, aby som mu vyplatila peniaze do konca januára. A niečo vážne bráni tomu, aby sa mu vyhovelo? Záleží na tom, kedy reálny výplatný termín vo februári bude. Vtedy by mal obdržať doplatok mzdy. V prípade zasielania prev.príkazom, tak by som mu zaslal mzdu v primeranom predstihu. [/]

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    ivetak Pozri príspevok
    Zamestanec mal pracovnú zmluvu na dobu určitú s 3 mesačnou skúšobnou lehotou s nástupom do zamestnania 15.10.2007.Prevzal mi 10.1.2008 oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe k 15.1.2008.Teraz mám pochybnosti či som dala správny dátum 15.1.2008.Neprešvihla som 3 mesiace, nemal byť ten dátum 14.1.2008?Ak máme výplatný termín v zmluve posledný deň nasledujúci mesiac tak tento zamestnanec má nárok na vyplatu až 28.2.2008?Pýtam sa preto, lebo ma tlačí k tomu, aby som mu vyplatila peniaze do konca januára.
    No myslím, že si prešvihla tie tri mesiace, nakoľko:
    Zákonník práce
    § 37
    Počítanie času


    Doba, na ktorú boli obmedzené práva alebo povinnosti, a doba, ktorej uplynutím je podmienený vznik práva alebo povinnosti, sa začína prvým dňom a končí sa uplynutím posledného dňa určenej alebo dohodnutej doby.


    Mám za to, že 15.1. začína štvrtý mesiac. Tretí končil 14.1., teda aj ukončenie malo byť k 14.1.

    Čo sa týka výplaty, má taktiež pravdu, pretože:
    §129
    Splatnosť mzdy
    ...
    (3) Pri skončení zamestnania vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň <strike>zamestnania </strike> pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak ,najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Ak bude mať doplatok mzdy uhradený do 28.02. vrátane, bude splnený jednak §129 ZP, jednak dohoda o výplatnom termíne obsiahnutá v prac. zmluve. Býv. zamestnanec nemôže namietať.

    Iné to je s ukončením PP v skúšobnej lehote. Termín by som prehodnotil. Je ešte čas.

    výpoveď v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.