Zavrieť

Porady

Faktúra za školenie

Prišla nám faktúra za školenie, šéf mi nedal k nej žiadne podklady, nechcem to dať do nákladov ani do DPH, môžem tak urobiť?Ako naúčtujem základ a DPH, zvlášť 518nedaň./321 a DPH 518nedaňové/321 alebo jedným zápisom as s DPH na 518nedaň./321??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ani šéf to nechce dať do nákladov? Pripadá mi, že "školenie" je asi iba krycí názov nejakej spoločenskej akcie a keďže fa bola cez firemný účet platená, treba o nej účtovať. Alebo prečo nie do nákladov ?

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    On to chce dať do nákladov, lenže on mi nedal k tomu školeniu podpísať žiadne papiere-vlastne to bola prezentácia, poučenie k tomu našich zariadení pre obch.partnerov, ktorých pozval.Bolo to zdarma.Ako to naúčtujem??

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    zuzana Pozri príspevok
    Prišla nám faktúra za školenie, šéf mi nedal k nej žiadne podklady, nechcem to dať do nákladov ani do DPH, môžem tak urobiť?Ako naúčtujem základ a DPH, zvlášť 518nedaň./321 a DPH 518nedaňové/321 alebo jedným zápisom as s DPH na 518nedaň./321??
    Aké podklady máš na mysli ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tá akcia bola asi v prenajatých priestoroch a s občerstvením, fa iba stručne oznamuje, že išlo o školenie. Ak je šéfovi zaťažko (a išlo naozaj o firemnú akciu) dodať nejaký rozpis poskytnutej služby , nech sa vyjadrí priamo na fa, že žiada zaúčtovať do nákladov + podpis.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, mam tiez trochu problem s fakturou za prezentaciu. Je mozne dat do danovych nakladov obcerstvenie priamo pri prezentacii - kava, mineralka a pod. a tiez obedy pre ucastnikov? Co k tej fakture by bolo treba dolozit? A este jedna otazka ak by platili ucastnici prezentacie poplatok, ako by to bolo s DPH a/. organizator je platca DPH, prezentacia je na Slovensku a ucastnik platca s CZ?
    b/. organizator je neplatca DPH, prezentacia na Slovensku a ucastnik platca s CZ?
    Velmi budem rada ak mi niekto poradi. Dopredu dakujem

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ludkovia, viem ze toho mate strasne moc, ale prosim skuste mi niekto poradit (prispevok 6)

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, mam tiez trochu problem s fakturou za prezentaciu. Je mozne dat do danovych nakladov obcerstvenie priamo pri prezentacii - kava, mineralka a pod. a tiez obedy pre ucastnikov? Co k tej fakture by bolo treba dolozit? Velmi budem rada ak mi niekto poradi. Dopredu dakujem
    Nevie nikto odpovedat na tuto otazku? Mam podobny problem a potrebovala by som poradit s uctovanim. Ci sa jedna o danovy naklad a za akych podmienok.
    Dakujem.

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ak by išlo o firemné školenie,prípadne prezentáciu Vašich výrobkov, nájomné, reklamnmný materiál, lektora ... by som dala do nákladov, občerstvenie - káva,minerálka,obed ako reprezetačné. Malo by byť z nejakých dokladov /pozvánka, program .../ jasné o akú akciu ide.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    ekonella Pozri príspevok
    Ak by išlo o firemné školenie,prípadne prezentáciu Vašich výrobkov, nájomné, reklamnmný materiál, lektora ... by som dala do nákladov, občerstvenie - káva,minerálka,obed ako reprezetačné. Malo by byť z nejakých dokladov /pozvánka, program .../ jasné o akú akciu ide.
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, mám 2 prípady, a to sa jednalo o školenie zamestnancov (prenájom miestnosti, občerstvenie) a ďalší prípad je vianočný večierok zamestnancov (občerstvenie). A neviem si dať rady s účtovaním. Ďakujem

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    školenie zamestnancov, prenájom miestnosti - náklad daňový, občerstvenie - náklad nedaňový. Vianočný večierok - náklad nedaňový

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    kori Pozri príspevok
    školenie zamestnancov, prenájom miestnosti - náklad daňový, občerstvenie - náklad nedaňový. Vianočný večierok - náklad nedaňový
    A keď nemajú zamestnanci stravu na školení, tak im ju musíme zabezpečiť a aj tak tento náklad nemôže byť daňový?

    zoe je offline (nepripojený) zoe

    zoe
    Ahojte
    mam fakturu za skolenie skladnikov na VZV. Na ktore ucty zauctujem polozky - skolenie, vystavenie preukazu, vystavenie evidencnych listov, karticky potvrdzujuce lekarske prehliadky, a cestovne.
    Vsetko na 518-ku, skolenie a cestovne zvlast na 512-ku? A DPH zo vsetkych poloziek na 343, a to cele voci 321?

    Zaroven, mam doklad o zamestnanca na lekarsku prehliadku. Preplatila som to cez pokladnu. Na aky ucet to nauctovat v ramci nakladov?

    DAKUJEM!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.