Zavrieť

Porady

zaradenie krátkodobého majetku

prosím o pomoc, chcela bysom zaradiť krátkodobý majetok , ktorý bol nadobudnutý pred podnikamím ako na to oceniť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    KHM zakúpený pred začiatkom podnikania sa účtuje na konci roka v rámci účtovnej uzávierky ako nepeňažná operácia - výdavok daňový. Nepeňažná operácia preto, lebo peniaze nám neubudli z pokladne podn.činnosti.
    Myslela som tým KHM nakúpený pred začiatkom podnikania ale v súvislosti s podnikaním, nie KHM ktorý už bol používaný súkromne pred začiatkom podnikania.
    Naposledy upravil JuKaS : 12.01.08 at 14:29 Dôvod: Doplnenie:

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Ako výdavok daňový? No neviem, neviem. Dosť pochybujem.

    Ja by som ho ocenila v reprodukčnej obstarávacej cene, zaradila do knihy drobného majetku a hotovo.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    ajkariky Pozri príspevok
    prosím o pomoc, chcela bysom zaradiť krátkodobý majetok , ktorý bol nadobudnutý pred podnikamím ako na to oceniť ?
    Ak sa jedná o osobný majetok, napr. stolička, telefón a pod., takýto majetok sa pri vklade v JÚ neoceňuje.
    O tomto majetku podnikateľ v sústave JÚ neúčtuje a ani nevykazuje v účtovnej závierke vo Výkaze o majetku a záväzkoch.
    Využívanie osobného majetku pri výkone podnikateľskej činnosti sa môže premietnuť do daňových výdavkov, ale iba v prípadoch ustanovených ZDP, ako napr. pri využívaní osobného automobilu na prac.cesty.

    White Dog je offline (nepripojený) White Dog

    White Dog
    tinaM Pozri príspevok
    Ak sa jedná o osobný majetok, napr. stolička, telefón a pod., takýto majetok sa pri vklade v JÚ neoceňuje.
    O tomto majetku podnikateľ v sústave JÚ neúčtuje a ani nevykazuje v účtovnej závierke vo Výkaze o majetku a záväzkoch.
    Využívanie osobného majetku pri výkone podnikateľskej činnosti sa môže premietnuť do daňových výdavkov, ale iba v prípadoch ustanovených ZDP, ako napr. pri využívaní osobného automobilu na prac.cesty.
    Tak teraz ma zaujima ako potom mam zauctovat mobilny telefon nadobudnuty za 1 Sk pred podnikanim a teraz pouzivany v podnikani - formou predplatenej karty na ktoru si kupujem kredit. Tak ako to pises, potom vznikne situacia, ze mam vydavok za nakup kreditu na mobil ale nemam mobil????

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Predaj si ho za trhovú cenu kúpnou zmluvou medzi SZČO a súkromnou osobou. Na základe tejto zmluvy ho zaradíš do evidencie drobného majetku.

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Neviem či sa tak môže ohodnotiť ako píše Braňo, pretože sám sebe nemôže predať mobil, pre DÚ je SZČO a súkromná osoba - ten istý človek - fyzická osoba

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    White Dog Pozri príspevok
    Tak teraz ma zaujima ako potom mam zauctovat mobilny telefon nadobudnuty za 1 Sk pred podnikanim a teraz pouzivany v podnikani - formou predplatenej karty na ktoru si kupujem kredit. Tak ako to pises, potom vznikne situacia, ze mam vydavok za nakup kreditu na mobil ale nemam mobil????
    Máš predsa nejakú zmluvu s operátorom, v ktorej by malo byť uvedené, že telefón je za korunu.
    Na základe tejto zmluvy zaevidovať telefón do majetku v hodnote 1,-Sk.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    tinaM Pozri príspevok
    Ak sa jedná o osobný majetok, napr. stolička, telefón a pod., takýto majetok sa pri vklade v JÚ neoceňuje.
    O tomto majetku podnikateľ v sústave JÚ neúčtuje a ani nevykazuje v účtovnej závierke vo Výkaze o majetku a záväzkoch.
    Využívanie osobného majetku pri výkone podnikateľskej činnosti sa môže premietnuť do daňových výdavkov, ale iba v prípadoch ustanovených ZDP, ako napr. pri využívaní osobného automobilu na prac.cesty.
    Zdravim, som tu uplny novacik, asi je to , ale chcem sa spytat na ten "osobny" majetok. Ak ma SZCO sidlo doma a zariaduje si tam pracovny kut (PC stol, k nemu stolicka a policova zostava), tak je to VOZD, nie? A teda sa potom vklada aj do majetku alebo sa mylim? PC potrebuje SZCO k vykonu zivnosti - projekcna cinnost etc.
    Vdaka

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    dancika Pozri príspevok
    Dakujem Len ma pomylil ten tinin prispevok.
    Dancika, v tom mojom príspevku som myslela na majetok, ktorý som už pred začatím podnikania používala napr./ v Tvojom prípade /písací stôl a keď som už podnikala, tak som pracovala práve na tom stole.
    Tak takýto majetok neoceňujem, a nedávam ho do výdavkov.

    Ale ak som si zakúpila nový stôl kôli tomu, že idem podnikať, tak ten zaúčtujem do výdavkov.

    dancika je offline (nepripojený) dancika

    dancika
    Tina, uz je mi to uplne jasne, to som sa pytala viac-menej len pre istotu, ked som nahodou narazila na Tvoj prispevok a nakolko sa ma to zariadovanie noveho pracovneho hniezda o par dni tyka, tak som si to overovala, ci s tymito vydavkami mozem ratat

    eva1954 je offline (nepripojený) eva1954

    eva1954
    Kratkodobý majetok sa účtuje
    do VODZ do kolonky réžia alebo materiál.
    Ďakujem za odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.