Zavrieť

Porady

Inventúra účtov na konci roka

Zdravím,
prosím potrebujem pomoc. V roku 2007 som prvýkrát účtovana v Pohode PÚ. Teraz by som si rada urobila inventúru účtov napr. triedy 3. Už od poobedia sa trápim konkr. so záväzkami. Vytlačila som si knihu záväzkov z Prijatých faktúr a odkontrolovala na hlavnú knihu. Vôbec to nesedí. Už som všetko skontrolovala, neviem, kde mám hľadať. Prosím vie mi niekto poradiť ako robí inventúru. (podotýkam, že väčšinou je suma v knihe záväzkov vyššia ako v HK). Mám strach pozrieť sa aj na pohľadávky, lebo som zistila, že aj tam to tak robí.
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    No, rozmýšľam nad tým, kde by mohol byť problém. Tiež účtujem v Pohode. Keď uhrádzaš faktúry, robíš to cez likvidáciu? Ale pravdepodobne áno.
    Problém by mohol byť aj v tom, že keď si dala zlikvidovať doklad, omylom si zadala nejaký iný účet než 321, ale to by sa ti zasa prejavil rozdiel u nejakého iného účtu. Porovnaj si ešte aj saldokonto so zostatkom neuhradených záväzkov.

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    cloe Pozri príspevok
    No, rozmýšľam nad tým, kde by mohol byť problém. Tiež účtujem v Pohode. Keď uhrádzaš faktúry, robíš to cez likvidáciu? Ale pravdepodobne áno.
    Problém by mohol byť aj v tom, že keď si dala zlikvidovať doklad, omylom si zadala nejaký iný účet než 321, ale to by sa ti zasa prejavil rozdiel u nejakého iného účtu. Porovnaj si ešte aj saldokonto so zostatkom neuhradených záväzkov.
    Cloe, veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Strašne, ale strašne si mi pomohla. Nakoniec bola zrada v banke. Urobila som to porovnaním saldokonta a teraz to sedí ako ... na šerbli.
    Prajem ti krásny víkend, ja ho budem mať určite pokojnejší a ešte raz veľká vďaka.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Som rada, že som ti pomohla a spríjemnila som ti víkend

    Inventúra účtov na konci roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.