Zavrieť

Porady

Egypt

Poradíte mi prosím ako je to v Egypte?Ja môžem vymeniť za Rodos.
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Môžem ti len odporučiť,je to tam super, bola som tam už 6 krát. Najteplejšie more, podla mňa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

dan Pozri príspevok
Môžem ti len odporučiť,je to tam super, bola som tam už 6 krát. Najteplejšie more, podla mňa.
ale nie v januari
0 0
eskaa eskaa

eskaa je offline (nepripojený) eskaa

Na Rodose som nebola, takze to neviem porovnat. V Egypte som bola sice len raz, ale urcite sa tam este par krat vratim. Urcite je tam toho dost zaujimaveho co sa da vidiet. My sme tam boli 2 tyzdne a ani za tu dobu sme nepresli vsetko.
Ak mozem odporucit, tak si treba zobrat minimalne 4-hviezdickovy hotel a naplanovat nejake tie vyletiky po pamiatkach, lebo byt celu dobu v hoteli je trochu nuda. Ked vyjdes z hotela do ulic (Hurghady), tak ta tam necaka nic zaujimave, akurat tak dotierni obchodnici..
Naposledy upravil eskaa : 13.01.08 at 08:59
0 0
eskaa eskaa

eskaa je offline (nepripojený) eskaa

A este som zabudla, more je tam naozaj krasne. Najkrajsie ake som videla. Raj na potapanie a snorchlovanie.
0 0
jjuraj jjuraj

jjuraj je offline (nepripojený) jjuraj

Výborná dovolenka, aj ja, som tam každý rok. Len niekoľko rád : pozor na lacnejšie hotely, veľmi záleží na hviezdičkách, rozdiel jednej znamená podstatný rozdiel v kvalite. Odporučam Sinay alebo Tabu, neodporúčam Hurghadu. Za rovnakú cenu ako v Grécku je v Egypte vyšší konfort pobytu. Ja sa vyhýbam prázdninovým mesiacom, je tam strašne teplo.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Tiež môžem potvrdiť. Ja som vyskúšala mnoho destinácii, ale Egypt je pre mňa srdcovka aj pre naše deti. Chystáme sa aj tento rok do Sharmu, vybrali sme hotel, ktorého pláže sú už súčasťou národného parku. Sú tam 4 pláže, takže už teraz sa teším a to ideme až v auguste. Na Rodose sme boli tiež v Kolymbii Sky a bolo super. Je to rodinný hotel, takže sa tam naozaj o ľudí starajú a tá strava, no bohovská. Ale Egypt je Egypt. Za rovnaké peniaze dostaneš v Egypte oveľa viac. Grécko je už momentálne dosť drahé. No a kam by som už nikdy nechcela ísť na dovolenku - to je Turecko.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

V Egypte sme už boli 4-krát. Podľa mňa krajšie je Sharm El Sheikh-u ako v Hurghade. Ceny sú dobré asi u všetkých cestoviek.Pred výberom je dobré prečítať recenzie na jednotlivé hotely a máš prehľad kam ísť. www.travel.sk
Tu nájdeš aj satelitný pohľad na jednotlivé hotely, či sú pri mori alebo sú za cestou.
Určite tam ešte pôjdeme.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Reprografia Pozri príspevok
Tiež môžem potvrdiť. Ja som vyskúšala mnoho destinácii, ale Egypt je pre mňa srdcovka aj pre naše deti. Chystáme sa aj tento rok do Sharmu, vybrali sme hotel, ktorého pláže sú už súčasťou národného parku. Sú tam 4 pláže, takže už teraz sa teším a to ideme až v auguste. Na Rodose sme boli tiež v Kolymbii Sky a bolo super. Je to rodinný hotel, takže sa tam naozaj o ľudí starajú a tá strava, no bohovská. Ale Egypt je Egypt. Za rovnaké peniaze dostaneš v Egypte oveľa viac. Grécko je už momentálne dosť drahé. No a kam by som už nikdy nechcela ísť na dovolenku - to je Turecko.
Kde si bola v Turecku a prečo sa Ti tam nepáčilo?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Boli sme v Alanyi v Alara Park. Nepáčil sa mi prístup hotelového personálu. Keďže sme nerozprávali po rusky, nikoho sme nezaujímali. Ale rusky hovoriaci občania - to je problém momentálne asi všade. Okolie hotela bolo krásne, ale more a pláž bolo hotová katastrofa. My sme zvyknutí na modré more, no a tuto zelená voda. Spôsobené to bolo tým, že morské dno pokrývali kamenné pláty a kamenne, kde sa pravdepodobone usadzovali riasy. A stále tam plávali steblá trávy. Vôbec netuším, kde sa tam vzali. A kebyže len pár, ale ja som mala posit, že tam vysypali celú vlečku pokosenej trávy. No a pláž strašne malá, každý deň bitky o lehátka, no des. Inak v iných hoteloch priamo v Alanyi je pekné more, len sa ide na pláž cez hlavnú komunikáciu a to sme my s deťmi nechceli. Preferujeme rodinné hotely s detskými animačnými programami. No a okrem všetkého uvedeného sme hneď v prvý deň boli svedkami tragickej dopravnej nehody, keď pred nami na prechode auto zabilo tusitu. Deti sa tak triasli od strachu, že vôbec nechceli chodiť na prechádzky. Zhrniem to: Nedá sa to porovnať s Egyptom - možnosti výletov v Egypte sú neporovnateľne väčšie, more krajšie, kontakt s hotelovým personálom (niektorí by Vám zniesli modré z neba). Proste stačilo nám jedenkrát, chceli sme vidieť Pamukale, čo sa nám aj podarilo a viac ďakujem, nemusím.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

silvia Pozri príspevok
Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?
Jednoznačne Egypt. V Tunisku - nemôžeš rátať s dobrým počasím. Aj tam totižto prší a je zimšie. V Egypte odporúčam výlet na štvorkolky. Je to nezabudnuteľný zážitok. Vytiahla som tam aj moju 56 ročnú mamu, ktorá sa najprv zdráhala a potom sme ju nemohli dostať odtiaľ preč. Zajazdiť si na púšti je niečo úžasné. Určite Egypt aj z toho dôvodu, že je tam prenádherné more, kdežto to Tunisku sa to povedať nedá
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

diky za radu, aj som si myslela...

a typ na ozaj dobre stredisko, prip. hotel?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

silvia Pozri príspevok
diky za radu, aj som si myslela...

a typ na ozaj dobre stredisko, prip. hotel?
No, my ideme do Sharmu, konkr. hotel El Faraana Reef, cez Kartago.
Ak by si chcela ísť do Hurgady, tak je tam viac hotelov, ale pri niektorých nie je napr. pláž, kde by sa dalo šnorchlovať. Výborný hotel je podľa mňa Sea Gull, ale tu sa práve nedá šnorchlovať a zas hotel El Palacio, ktorý nie je taký 100%, ale dá sa zas šnorchlovať. Myslím, že by v cestovke poradili
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Diky moc, urcite sa nechame inspirovat!
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

V apríli Sharm, Hurgháda ešte nie.
A v Sharme hotel v stredisku Naama Bay aby ste sa nenudili.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Preco nie v aprili Hurgada?

Vraj je tam vyborny hotel Sunrise Holiday, ale uz je plne obsadeny. Odporucaju nam hotel Siva Grand Beach. Poznate ho niekto?

Diky za kazde odporucanie!
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

V Hurghade sme boli v polovičke mája v hotely Coral Sea (Conrad) a boli sme veľmi spokojní. Nádherne rozkvitnutá záhrada, pekné ubytovanie, príjemní personál, skvelé jedlo. Vyberali sme si podľa recenzii a vyšlo to. Môžem iba doporučiť.


Pekný deň
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

silvia Pozri príspevok
Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?
V apríli Egypte je ako u nás v lete. Príjemne teplo. Aj voda už je tak asi ako Chorvátsko v lete. Najlepší čas na Egypt je apríl-máj alebo od polovice sept- do polov. alebo konca novebra. V lete je tam na slnku aj 48-50 stupňov.
Na prehliadky pyramíd a Luxoru apríl je najidealnejší.

RADA: Nikdy sa priamo nepozeraj na pouličných predávačov, lebo sa ich nezbavíš, toľko Ťa budú otravovať, že kúpiš alebo Ťa okradnú.

Dobrá a môžno najlepšia cestovka u nás na Egypt je Kartago. Treba zhodnotiť, či chcete byť v centre Hurghady alebo nie. stredisko Makadi je tiež pekné, El Gouna sú také lagúnové, ako napr. Benátky, tam by som už nikdy nešla a hotel Panorama je od otvoreného mora veľmi ďaľeko, len ľoďou sa tam dostaneš. Tam nechoď.
Egypte treba : all inclusiv, 4-5 hviezdičkový hotel,
Dana beach, Conrad, Golden 5, Sea Gull, Sunrise rezorty na Makadi - to sú super
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Pozri sa na stránku : www.travel.sk
tam nájdeš aj satelitnú mapu na Egypt, podľa hoteľa sa Ti hneď zobrazí.


Ešte by som pridala: počula som, že je veľmi pekné stredisko TABA.
Naposledy upravil VladoaKatka : 31.01.08 at 11:40 Dôvod: TABA
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

VladoaKatka Pozri príspevok
Pozri sa na stránku : www.travel.sk
tam nájdeš aj satelitnú mapu na Egypt, podľa hoteľa sa Ti hneď zobrazí.


Ešte by som pridala: počula som, že je veľmi pekné stredisko TABA.
Áno Taba je krásna, ale veľmi prísne strážená, Nedá sa vychádzať z hotela kedykoľvek. Dôvod - hranice s Izraelom. Je tam aj veľa vojakov. Tabu by som brala len na poznávací zájazd spojený s pobytovým. Robí sa 11 dňový zájazd. 8 dní je poznávačka, zbyšok pri mori. A to určite stojí zato. Petra, Jeruzalem, Mŕtve more ...
Teraz sa výlety do Izraela dajú robiť aj z Hurgady a Sharmu. Síce len jednodňové, ale ja určite v lete pôjdem.
Čo sa týka hotelov v Hurgade - eľmi dobrý je Prima Life Makadi, je tam možnosť aj šnorchlovať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať