Zavrieť

Porady

Odpis odcudzeného vozidla

Dobry, chcem sa spýtať, v máji nám odcudzili vozidlo a nasa slavna policia nám este neukoncila ani spis a v novembry sme doplatili leazing, a moja otazke je ci si mozem vozidlo cele odpisat, uz zostavajucu sumu alebo len do maja??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Výňatok zo zákona o dani z príjmov § 22:
    (1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods.11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 anehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Misicka21 Pozri príspevok
    Dobry, chcem sa spýtať, v máji nám odcudzili vozidlo a nasa slavna policia nám este neukoncila ani spis a v novembry sme doplatili leazing, a moja otazke je ci si mozem vozidlo cele odpisat, uz zostavajucu sumu alebo len do maja??
    Nerozumiem moc otázke: ak vám v máji ukradli vozidlo platili ste ešte až do novembra leasingové splátky? To ste to auto normálne "doleasingovali" aj keď bolo ukradnuté? A čo poisťovňa?

    Za normálnych okolností krádežou dôjde k predčasnému ukončeniu leasingu a vtedy odpisy treba upraviť podľa § 17 ods. 26 písm. a) zákona o dani z príjmov.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    No policia nam este neukoncila spis a preto sa poistovna nema o co opriet a taktiez leazingovka, chcely sme to predcasne ukoncit, no leazingovka nam to neumoznila, ziadala ukoncenie spisu od policie, no ale kedze tu mame sikovnu policiu od maja 2007 sa im nepodarilo ukoncit spis, a ani len svedkov nevypoculi, kdeze by este mali najst vozidlo, tak sme to doplatili, v novembry sa nam oficialne skoncila LZ a uz sa budeme len natahovat s poistovnou.
    No len neviem ci si mozem odpisy uplatnit aj za tie mesiace ktore sme len platili (jún az november)

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Pokial si normalne doplatila lizing, tak podla mna ho mas pravo aj uplatnit, ako VOZD a ked nieco dostanes od lizingovej spolocnosti, potom to musis vysporiadat. V podstate ani auto nemozes vyhodit z evidencie, pretoze nemas na akom zaklade. To by ma len tak logicky zaujimalo, co bude s poistkou a danou z mot. vozidiel.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Tiež som si tak myslela, lebo ja nemám žiadny dokument o tom ze by sme mali uzavretú LZ, tak neviem ho ani vyradit s evidencie, preto by som si vedela aspon ten odpis uplatnit. no to je celé zaujimavé, pretože platili sme aj cestnú daň, zakonnú, havarijnú poistku, a nikto nam to nevrati a za nakladné vozidlo to nebola ani mala ciastka, a nasi policajty to maju v pazi, no .. strasne

    Odpis odcudzeného vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.