Zavrieť

Porady

Devizový účet bez výpisu

Pekný deň. Mali sme dva devizové účty. Jeden na CZK a druhý na EURO. CZK sme zrušili a peniaze sme dali previesť na EURO.
Ale stále tam mám rozdiely. Výpis z banky na CZK mi nechcú dať. Lebo som ho žiadala až dva dni po zrušení a to už ževraj nie je možné. Tak neviem aký mam dať kurz na prepočet CZK. A čo mám vlastne robiť. EURO výpis mám. A tam som dala kurz banky. Všetko mi sedí podľa výpisu.
Devízový účet na CZK už neexistuje ale ja tam mám stále zostatky. Asi poplatky. Ale ako to mám dokázať aby to bolo uznatelné aj pred Daňovým úradom?
A ešte sa chcem spýtať, či som to dala dobre cez 261. Asi hej. Ale nemôžu mi tam aj tak zostať nejaké zostatky? niečo ako kurzová strata.
ĎAkujem za odpovede
Prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Prečo vám nechcú urobiť kópiu výpisu? Veď to by pre nich nemal byť vôbec problém, aj keď niektoré banky to robievajú za poplatok.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No oni mi povedali, že už keď je ten účet zrušený tak už sa to nijako nedá. Už mám smolu. Aj keď som od ních žiadala iba aby mi napísali, koľko tam bolo poplatkov a aké kurzy ale ani to mi nechcu dať. Nebolo tam toho vela. Ten účet bol založený asi iba tri mesiace. A tuším len jedna bankový prevod. A potom boli peniaze prevedené na EURO účet.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    to je aká banka ???
    Bežne banky vystavujú výpisy za x období dozadu, aj zo zrušených účtov. Povedala by som, že majiteľ účtu slabo pýta .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    To sa mi nezdá. Veď predsa aj oni majú nejakú povinnosť nemazať údaje hneď ako klient zruší u nich účet. Predsa aj oni musia archivovať. Fakt zvláštne.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Bola som tam presne dva dni po zrušení účtu. A stále mi hovorili, že sa to nedá . Zavolali aj vedúcu (či čo to bolo) a aj ona potvrdila ich tvrdenie. Tak potom som vypísala žiadosť a to poslali do Bratislavy. Odtial mi volali , že už mám smolu.
    Bola to Slovenská sporiteľňa.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    To je fakt cudne... Ja si spomínam, že aj nám chýbal výpis z jedného zrušeného účtu a presne v tej banke ako píšeš, a nemali problém urobiť nám kópiu. Išlo síce o účet v Skk, ale to je predsa jedno. Asi na nich musíte naozaj viac tlačiť.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Možno mi ho nechcú dať preto, lebo nám z neho výpisy nechodili. Bol iba na vyžiadanie. Takže tak

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ale veď predsa teraz si ho žiadate, tak kde je problém. Tie údaje o pohybe na účte musia mať.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ale čo ak sa stane , že ten výpis nemám. Čo mi môže Daňový úrad pri kontrole urobiť. ?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Sú to predsa účt. záznamy aj pre tú banku, ..., neviem si ani predstaviť, že to nevedia, ale Sporiteľňa je tým známa, že NIČ sa NEDÁ.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak tuná Lila musím nesúhlasiť.
    Mám veľmi dobré skúsenosti zo SlSP. A vôbec sa mi nezdá, aby vám nevytlačili výpis. Možno ste skoro žiadali a nemali ho ešte vygenerovaný. Radila by som vám zavolať na ústredie do Blavy a dohodnúť sa s nimi. Neverím, aby nevytlačili výpis. Mne to potlačili aj 12 mesiacov dozadu.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Dievčatá, ja som mala na mysli všeobecne "to sa nedá", konkr. s výpismi som
    s nimi nemala nič do činenia.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Tak sorry. Ale aj v iných veciach mám celkom dobré skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.