Zavrieť

Porady

MV, oznamenie na DÚ a kniha jázd

Som SZČO cca k 1.2.08 zakúpim MV. ako to nahlásim na DÚ a okrem toho mám ešte nejaké povinnosti? A 2. otazka aku knihu jázd mi odporúčate??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=vladino113;611646]Som SZČO cca k 1.2.08 zakúpim MV. Gratulujem! ako to nahlásim na DÚ a okrem toho mám ešte nejaké povinnosti? Zatiaľ nie! A 2. otazka aku knihu jázd mi odporúčate?? Takú, ktorá by sa vedela vypísať sama! Každý soft - kniha jázd je dobrý. Len si treba vyskúšať, ktorý Ti "bude sedieť". Alebo daj knihu jázd niekomu robiť. Pravdu povediac - široko je zaužívané knihy jázd robiť po obdržaní výzvy na kontrolu. [/qe]

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Na DÚ oznámiš listom, že od dátumu xx.xx.xxxx ti vzniká daňová povinnosť na auto xxxxxxxx, EČ xxxxxxx.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    smith Pozri príspevok
    Na DÚ oznámiš listom, že od dátumu xx.xx.xxxx ti vzniká daňová povinnosť na auto xxxxxxxx, EČ xxxxxxx.
    Ja len doplním, že do 30 dní od vzniku daň.povinnosti /to oznámenie/

    horvatm je offline (nepripojený) horvatm

    horvatm
    Dobry den, manzelka sa osamostatnila (nie odo mna) a je teraz SZCO. Radia jej aby som napisal auto na nu, aby si ho mohla dat do nakladov, ako to mame urobit, mam jej ho akoze predat a aj prepisat na nu na dopr. inspektorate? alebo staci len aby to oznamila na dan.urad. a auto ostane na mna?

    dakujem

    MV, oznamenie na DÚ a kniha jázd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.