Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa

Ahojte poraďáci som SZČO popri zamestnaní,chcela by som sa opýtať,ak má
SZČO za rok 2006 nižší príjem ako 91200 Sk. Je povinná podávať výpis z daňového priznania do Sociálnej poisťovne?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Výpis do sociálnej poisťovne musíš podať, ale nemusíš sa prihlasovať na platenie poistného.

    ROTI je offline (nepripojený) ROTI

    ROTI
    Po iné roky ho odo mňa nechceli prebrať, tak som ho tam prestala nosiť,tak teraz neviem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak sa ja stretnem s neochotou niečo prevziať, investujem do Slov. pošty a mám pokoj na duši, že raz v budúcnosti ma nebudú naháňať za nesplnenie povinnosti.

    ROTI je offline (nepripojený) ROTI

    ROTI
    Voľakedy dávno som tam bola prihlásená,od vtedy sa menili var. symboly, žiadny mi nebol pridelený, keďže aj po iné roky som popri zamestnaní dosahovala nižší príjem-musela som sa odhlásiť.
    No a vraj by to nemala k čomu priradiť.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    ROTI Pozri príspevok
    Voľakedy dávno som tam bola prihlásená,od vtedy sa menili var. symboly, žiadny mi nebol pridelený, keďže aj po iné roky som popri zamestnaní dosahovala nižší príjem-musela som sa odhlásiť.
    No a vraj by to nemala k čomu priradiť.
    Nenič si nervy zbytočnými debatami s úradníčkami SP. Choď na poštu a pošli to. Nech si s tým potom robí, čo chce. Ty si povinnosť splníš a ona nech to trebárs hodí do koša.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ja by som sa chcela opýtať - ak SZČO po iné roky platila do SP lebo prekročila príjem a teraz za rok 2007 ho už neprekročila, mala len 35.000 tak už nebude musieť platiť odvody do SP?Musí sa potom odhlásiť alebo ako?

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Je potrebné sa odhlásiť k 30.6.2008 je na to tlačivo to isté ako keď si sa prihlasovala( Registračný list FO)

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    karpis Pozri príspevok
    Je potrebné sa odhlásiť k 30.6.2008 je na to tlačivo to isté ako keď si sa prihlasovala( Registračný list FO)
    A nevadí ak som im už dala Výkaz za rok 2007?

    Sociálna poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.