Zavrieť

Porady

Sklad SZČO

Ahojte, mam takyto pripad. SZČO vedie skladovú evidenicu (vedie JU). Nakupuje tovar, ktorý predáva. Má ale napr. z toho aj os. spotrebu, pripadne, vzorku, alebo repre. Pri nakupe si uplatnuje odpocet DPH. Ako je to ked vydava tovar:
1. na os. potrebu - vydala som totiz zo skladu ale nepotiahlo mi to do pen. dennika, je to spravne? Mam tam uznat aj dph?
2. vzorka - su to pasky do strojov a najprv sa skusaju, ci vobec pasuju, pri tom je nejaka spotreba. Nie je na nej logo. Viete mi poradit ako mam postupovat ohladne DPH a dane z príjmu? výdaj mi opat nepotiahne do pen. dennika...
3. repre - na konci roka daval, pre udrzanie zakaznikov napr. sanon, alebo blok zdarma. Tu asi bez DPH a bez naroku na VOZD, ale netaha mi to do pen. dennika, nie som si ista, ci to mam dobre.
Staci ked to budem viest iba v skladovej evidencii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    1., odviesť DPH pri osobnej spotrebe, znížiť VOZD o sumu tovaru pre osobnú spotrebu
    2., na DPH nemá vplyv, ak bol materiál na odskúšanie účtovaný ako nákup tovaru, tak je vhodné sumu preúčtovať z tovaru na nákup materiálu, resp. PR
    3., vhodné dať napr. za sumu 0,10 Sk ako súčasť dodávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.