Zavrieť

Porady

Hlásenie ukončenie PN zdravotnej poisťovni

Dobrý deň. Prosím Vás o radu ohľadom PN. Volali mi do práce z VŠZP, že jedna naša zamestnankyňa má u nich nahlásené, že 3.10.2006 má PN a nevedia čo je s ňou, či stále trvá alebo čo, lebo nemá zaslané ukončenie. Ukončenie mám vraj zaslať na tlačive VŠZP, ktorým sa oznamujú zmeny. Ja však nechápem, prečo nás k tomu poisťovňa vyzýva, keď sme nikdy PN všeobecnej nenahlasovali. Prosím o vyjadrenie, akým všetkým ištitúciám mám oznamovať, že zamestnanec je PN (začiatok aj koniec).
Ďalší problém je, že neviem kde v tom tlačive mám vlastne označiť dátum ukončenia PN, keď tam taká kolonka ani nie je. Nikdy som sa s takýmto postupom nestretla, tak prosím skúsenejších, keby mi poradili. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ZEvina Pozri príspevok
    ... no neviem, či som sa ešte viac nedoplietla
    Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa - aj § ?
    Maródka- od 11 dňa RL prerušenie - to je tlačivo na SP?
    Ďakujem za trpezlivosť.
    Doplietla.
    Zdravotná poisťovňa:
    pri PN, OČR - hromadné oznámenie, kde uvádzaš začiatok a potom ukončenie, kód O1
    Sociálna poisťovňa:
    pri PN - od 11. dňa zasielaš spolu so žiadosťou o nemocenské dávky potvrdenie o príjme za rozhodné obdobie, tiež ukončenie PN, pri trvaní PN viac mesiacov aj potvrdenie o trvaní PN ku koncu každého mesiaca
    pri OČR - hneď od prvého dňa zašleš OČR spolu s potvrdením o príjme a až pri trvaní OČR nad 10 dní zasielaš do Sociálnej poisťovne registračný list o prerušení obdobia poistenia.

    Ak pod "§" rozumieš platené voľno - ošetrenie u lekára bez trvania PN, to nenahlasuješ nikde.
    Naposledy upravil abel : 13.02.08 at 10:12

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zaphira Pozri príspevok
    Dobrý deň. Prosím Vás o radu ohľadom PN. Volali mi do práce z VŠZP, že jedna naša zamestnankyňa má u nich nahlásené, že 3.10.2006 má PN a nevedia čo je s ňou, či stále trvá alebo čo, lebo nemá zaslané ukončenie. Ukončenie mám vraj zaslať na tlačive VŠZP, ktorým sa oznamujú zmeny. Ja však nechápem, prečo nás k tomu poisťovňa vyzýva, keď sme nikdy PN všeobecnej nenahlasovali. Prosím o vyjadrenie, akým všetkým ištitúciám mám oznamovať, že zamestnanec je PN (začiatok aj koniec).
    Ďalší problém je, že neviem kde v tom tlačive mám vlastne označiť dátum ukončenia PN, keď tam taká kolonka ani nie je. Nikdy som sa s takýmto postupom nestretla, tak prosím skúsenejších, keby mi poradili. Ďakujem
    Ja to nahlasujem na hromadnom oznámení. Začiatok ako kód O a koniec tak isto.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ahoj poraďáci. Mám prvýkrát DPN pracovníka a chcem sa spýtať, či do ZP sa nahlasuje skutočný nástup na DPN alebo až dátum po tých 10 dňoch, čo platí SP. Ďakujem.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nahlasuješ PN od 1. dňa - pretože je to obdobie, za ktoré neodvádzať preddavky zdravotného poistenia a aj na mesačných výkazoch máš o tie dni menej.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    ďakujem, takže nahlasujem ZP a SP dni, za ktoré neplatíme preddavky (DPN, OČR, neplatené voľno, aj keď je to len jeden deň), ale nie § (teda nárok na ošetrenie.. 7 dní do roka). Dobre som to pochopila?

    nesca je offline (nepripojený) nesca

    to keby som vedela :-) nesca
    Takmer.Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa.Na druhej strane oznámenia... sú vypísané všetky kódy.Platnosť zmeny:Z-začiatok,K-koniec.Ukončenie hlásiť takisto.Na SP:OčR od 1-10 deň len ten papier od doktora+potvrdenie o vym.základe,od 11 dňa RL prerušenie poistenia. Maródka- od 11 dňa RL prerušenie+potvrdenie

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    nesca Pozri príspevok
    Takmer.Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa.Na druhej strane oznámenia... sú vypísané všetky kódy.Platnosť zmeny:Z-začiatok,K-koniec.Ukončenie hlásiť takisto.Na SP:OčR od 1-10 deň len ten papier od doktora+potvrdenie o vym.základe,od 11 dňa RL prerušenie poistenia. Maródka- od 11 dňa RL prerušenie+potvrdenie
    ... no neviem, či som sa ešte viac nedoplietla
    Na ZP sa nahlasuje všetko od 1.dňa - aj § ?
    Maródka- od 11 dňa RL prerušenie - to je tlačivo na SP?
    Ďakujem za trpezlivosť.

    Hlásenie ukončenie PN zdravotnej poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.