Zavrieť

Porady

odpočet praxe

Pracujem ako vychovávateľka, mám strednú pedagogickú školu, som zaradená do 9. platovej triedy s odpočtom 5 rokov z praxe. Prosím o radu-niektoré vychovávateľky s tým istým vzdelaním majú odpočet 3 roky. Potrebovala by som vedieť ktorý odpočet je správny a č. zákona, kde je to uvedené. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    odpočet sa menil z 5 rokov na 3 roky od 1. 1. 2003, malo by to byť nariadenie vlády 570/2002

    galia je offline (nepripojený) galia

    galia
    Minulý šk. rok som sa obrátila na MŠ a doporučili mi žiadať aj doplatenie. Odvtedy mám odpočet 3 roky a aj vyplatený finančný rozdiel. PS: Ďakujem všetkým, ktorí sa mi ozvali a boli ochotní poskytnúť nejakú radu

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    prepáčte prosím mohol by mi niekto pomôcť ako si nájdem to nariadenie vlády 570/2002 s platnosťou od 01.01.2003, pretože to neviem nikde nájsť.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    1gabika1 Pozri príspevok
    prepáčte prosím mohol by mi niekto pomôcť ako si nájdem to nariadenie vlády 570/2002 s platnosťou od 01.01.2003, pretože to neviem nikde nájsť.
    napr. tu:
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...&Text=570/2002

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    aj ked presne neviem, či vám ide o katalogy prác. činností, tuto v zbierke zákonov som vyhladávala cez "570/2002" a našlo to viac už novších zákonov/nariadení vlády.
    Z nich posledný 341/2004 ruší katalogy práve zo spomínaného zákonu/nariadenia vlády č.570/2002

    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...chTitles=False

    možno by stálo za to, dať ešte iné vyhladávanie (napr. "katalog pracovných činností" alebo niečo podobné "341/2004", lebo aj odvtedy mohla byť nejaká zmena

    takže to vyhladávanie cez "341/2004" som zadala a tu je výsledok:
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...chTitles=False

    A ešte aj tu je niečo (aj ked pracovné verzie, no mali by byť zaktualizované), no už neviem, či nie som mimo témy???
    http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=680
    Naposledy upravil brčko : 25.09.08 at 12:31

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    no ja hľadám tú zmenu, kde sa odpočet menil z 5 rokov na 3 chcela by som si to pozrieť či to platí len pre vychovávateľky alebo aj pre učiteľky MŠ

    aja7777 je offline (nepripojený) aja7777

    aja7777
    Niečo som o tom počula...
    Vraj vychovávateľkám už nemajú uberař 5 rokov praxe, ale len 3. Je to podľa nariadenia vlády,,,,????

    Je rok 2008 a stále ma uberajú o peniažky. Kto sa má o to starať???Mzdová, alebo riaditeľ??? Alebo snáď sám pracovník???????
    Prichádzame baby o prachy.
    Kto vie, kde to hľadať, prosím napíšte. A má vychovávateľ nárok na triednicky príplatok??

    aja7777 je offline (nepripojený) aja7777

    aja7777
    ahoj gabika, už si sa dostala k tomu nariadeniu vlády 570/2002.
    Ja ano, ale neviem sa z toho vysomáriť.
    Ak to máš, buď taká dobrá a presuň to aj mne. U nás v škole o tom nikto nič nevie.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Dnes som si prečítala Váš príspevok na porade. Píšete, že ste sa obrátili na MŠ. Môžem sa opýtať na presnú adresu? Ja som potrebovala poradiť v podobnej veci,poslala som otázku e-mailom, ale mi odpovedali, že som ju neadresovala na správne oddelenie. Ak môžem poprosiť, poskytnite mi adresu. Ďakujem.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    ahoj aja, aj ja som pozerala to NV 570/2002 zb., ale vôbec z toho neviem vyčítať tie odpočty rokov a je to platné od 1.10.2002a eby písala, že s platnosťou od 01.01.2003, takže hľadám ďale.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    našla som v starých príspevkoch tento prípis, riešil iné, ale je tam spomenutý odpočet praxe vychovávateľov.

    1gabika1 je offline (nepripojený) 1gabika1

    1gabika1
    judita ďakujem veľmi pekne ja som to nikde nevedela nájsť a to som prehľadala už veľa :-), a preto si dovolím ťa ešte poprosiť táto zmena sa učiteliek MŠ netýka, však?

    aja7777 je offline (nepripojený) aja7777

    aja7777
    Judita, veľmi pekne ti ďakujem, ani nevieš ako si mi pomohla..Zž som bola odhodlaná na to ministerstvo písať a možno to aj tak ešte urobím, lebo naša mzdová z toho má galimatiáš. Stále tvrdí svoje..

    galia je offline (nepripojený) galia

    galia
    Citujem z listu z MŠ - od 1.10.2002 sa títo vychovávatelia zaraďujú podľa príkladu pracovnej činnosti 17.09.7.4.01 ( v súčastnosti príklad pr.činnosti 17.09.01 nar. vlády SR č.341/2004Z.z ktorým sa ustanovujú katalógy prac.činností pri výkone práce vo verejnom záujme a o ich zmenách a dopľňaní v znení nar.vlády SR č.151/2007 Z.z tiež do 9.platovej triedy, avšak s odpočtom troch rokov z doby započítanej praxe z dôvodu, že pracovná činnosť 17.09.8.1.02 s kvalifikačným predpokladom vysokoškolského vzdelania druhého stupňa bola z katalógu s účinnosťou od 1.10.2002 vypustená.
    Z uvedeného vyplýva, že od 1.10.2002 vám mal zamestnávateľ k dobe započítanej praxe pripočítať 2 roky praxe, tzn, mal zmeniť odpočet 5 rokov na 3. atď. ak sa mi podarí pripnem všetko sem.
    Adresa MŠ SR, Stromová 1, 813 30

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.