Zavrieť

Porady

nesprávne počiatočné stavy

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, či tu nieje niekto, kto prevzal účtovanie firmy v hroznom stave. Blíži sa marec a ja už musím s tým niečo robiť. Môj predchodca viedol účtovníctvo asi tak že nahádzal doklady na kopu,vypísal daňové a zinkasoval peniaze.
Od februára čakám že mi donesie súvahu v korunách, ale je niekde v čechách a nevieme sa dopátrať. Mám len súvahu v tis.sk z DU, ale aj tá je nesprávna,nič v nej nepasuje. Odberatelia 0,- a prišlo mi v januári na účet 350000 z faktúr, nieje s čim ich vypárovať, firma má úvery,leasingy ale na takých účtoch je 0,- Majetok má 2 000 000, ale neviem aký a v akej sume. Poradí mi niekto ako mám pokračovať???? Čo sa s tým dá urobiť? Lebo ja naozaj neviem.... Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Vo vašom prípade by som pravdepodobne požiadala o možnosť podať DP za r.2007 až k 30.6.08 a bolo by asi potrebné znovu nahodiť účto 2006, podať dodatočné DP za 2006. Jedine tak sa asi dopátraš k nejakým číslam.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja som robila rekonštrukciu nepreukazného účtovníctva ........ bolo to hrozné. Ale robila som na tom celý rok!!!

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    ale ako ho nahodím ked nemám nič??????? všetko má ten "ÚČTOVNÍK"....ja sa nedopátram k ničomu. Keby sa dalo, tak už na tom nejako pracujem. Ja nemám odkial zobrať tie stavy....Iná možnosť neexistuje????

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Iwett Pozri príspevok
    ale ako ho nahodím ked nemám nič??????? všetko má ten "ÚČTOVNÍK"....ja sa nedopátram k ničomu. Keby sa dalo, tak už na tom nejako pracujem. Ja nemám odkial zobrať tie stavy....Iná možnosť neexistuje????
    A doklady za minulý rok sú kde?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    KEJKA Pozri príspevok
    ja som robila rekonštrukciu nepreukazného účtovníctva ........ bolo to hrozné. Ale robila som na tom celý rok!!!
    a ako sa to robí kejka? keď nič nemám? čo mám preukázať????
    Ja naozaj neviem východisko.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Iwett, to akože ten účtovník zmizol aj s dokladmi?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    asi nejak tak, najskôr prerábal jadro a mal ich zahádzané, a teraz je vypnuty a vraj je v čechách neodpovedá na odkazy....a mne sa blízi marec Je nejaké riešenie, či vôbec žiadne???

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Iwett Pozri príspevok
    asi nejak tak, najskôr prerábal jadro a mal ich zahádzané, a teraz je vypnuty a vraj je v čechách neodpovedá na odkazy....a mne sa blízi marec Je nejaké riešenie, či vôbec žiadne???
    Relatívne najjednoduchšie riešenie navrhla Cloe v príspevku 2 - zohnať doklady a zaúčtovať.
    Al v každom prípade treba požiadať správcu dane o odklad pre podanie DP do 30.6.08 (pozor, aby ste neprešvihli termín podania).
    Ak by to bola menšia firma, možno by sa to dalo aj rekonštruovať. Kópie výpisov z účtu by ste vedeli získať, predpokladám, že aj vaše vystavené faktúry. Kópie dodávateľských faktúr sa dajú tiež vyžiadať podľa úhrad z výpisov. Horšie je to s hotovostnými dokladmi...tam rekonštrukcia prakticky možná nie je. Ale je to zdĺhavá, nevďačná a najmä absolútne nezaplatená robota.
    Ináč, neviem prečo si s tým robíš ťažkú hlavu Ty. Je to problém majiteľov. Jednoducho im povedz, že ak nezoženú urýchlene doklady a nepožiadajú o predĺženie lehoty na podanie DP, tak účto nebude. A potom im ho (podľa pomôcok) urobí pri najbližšej kontrole DPH alebo dane z príjmu daňový úrad. A že to bude poriadne drahé "účtovníctvo", o tom nech vôbec nepochybujú.
    A ozaj, je to PÚ alebo JÚ ?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    dakujem za rady.....je to pú, ale nieje to veľká firma, majiteľ pokrčí plecami, povie že nevie čo má robiť....asi požiadam o ten odklad, len si to neviem ani len predstaviť takú fušku že takú rekonštrukciu urobiť, fakt neviem.... V každom prípade ďakujem za rady, je to také zlé ako som si myslela.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.